Pirmųjų Mados dizaino absolventų kolekcijų pristatymai

1677

Birželio 10 d., šeštadienį, 14 val. VDU teatre (S. Daukanto g. 27, Kaunas) vyks jungtinės Vytauto Didžiojo universiteto ir Centrinio Lankašyro universiteto (angl. University of Central Lanchashire) Mados dizaino (angl. Fashion Design) studijų programos pirmosios laidos studentų mados kolekcijų pristatymas.

Vytauto Didžiojo universitete, bendradarbiaujant su Centriniu Lankašyro universitetu, vykdoma Mados dizaino (angl. Fashion Design) bakalauro studijų programa yra pagrįsta britų aukštojo mokslo modeliu ir paskaitos bei konsultacijos vyksta anglų kalba. Programoje dirba Lietuvos ir tarptautiniu mastu pripažinti mados atstovai Rita Kaupelienė, Rūta Jurkūnaitė-Bruožienė, Vilius Venckevičius, Olesė Kekienė, Jolanta Rimkutė, Sandra Straukaitė ir Agnė Kuzmickaitė.

„Šiandien turbūt kaip niekada iki šiol mados dizaino specialybė yra itin populiari ir aktuali, todėl džiaugiuosi, kad ši studijų programa suteikia studentams galimybę semtis žinių ir patirties iš aktyviai mados industrijoje dirbančių profesionalų“, – teigia viena iš programos dėstytojų, Agnė Kuzmickaitė. Anot dizainerės, gyvenant globaliame pasaulyje reikšminga yra ir tai, jog Didžiojoje Britanijoje sudaryta studijų programa suteikia studentams galimybę būti pasaulinio mados konteksto dalimi.

Jau šį šeštadienį studentė Raminta Razgutė pristatys kolekciją „Artelligence“, kuriai jaunoji dizainerė sėmėsi įkvėpimo iš dirbtinio intelekto ir jo gebėjimo kurti. Kolekcija kalba apie žmogaus minčių persikėlimą į kompiuterius ir sugretina kompiuterinį meną su žmogaus kuriamu menu, taip pat atskleisdama bendrą jų panašumą: tiek žmonės, tiek kompiuteriai daro klaidas. Kolekcijos pagrindas – švarkai, kuriuos Raminta labai mėgsta tiek vilkėti pati, tiek kurti. Kolekcija sukurta naudojant daug rankų darbo, kuriamos medžiagų manipuliacijos, atkartojančios paveikslus bei rankomis siuvinėjamos žvynelių mikroschemos.

Studentės Mildos Grikšaitės kolekcija „Soft Power“ kalba apie moteriškos jėgos harmoniją. Kolekcijos įkvėpimas – bokso pirštinė. Boksas – tai labai vyriškas kontaktinis sportas, kuris reikalauja ne vien fizinės jėgos, bet ir dvasinės stiprybės. Kadangi pusiausvyra yra pasiekiama tik derinant priešingybes, bokso pirštinė simbolizuoja moters jėgą per švelnumą. Savo forma ir specifika, ji apsaugo ne tik save, bet ir oponentą. Kolekcijos konstravimo logika paremta bokso pirštinės forma ir specifika. Vyraujanti rožinė spalva kolekcijoje pasirinkta kaip moteriškumo simbolis, kuris sušvelnina bokso tematiką.

Kolekcijų pristatymas vyks birželio 10 d. 14 val. VDU teatre (S. Daukanto g. 27, Kaunas).

Mildos Grikšaitės kolekcijos pristatymą remia „Deichmann“ parduotuvių tinklas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.