Loranas Vaitkus

VDU psichologijos bakalaurantas

Sutapo mano ir VDU požiūriai į tai, koks turi būti universitetas.

Loranas Vaitkus – Lietuvos melomanams puikiai pažįstamas radijo laidų vedėjas ir didžėjas. 2012 m. jis gavo LRT apdovanojimą už geriausią 2011 metų Lietuvos Radijo laidą „Mixsub“. Su Loranu VDU radijo studijoje kalbėjome apie muziką, psichologiją ir universitetus.

Kaip tavo gyvenime atsirado muzika?
Muzika mano gyvenime atsirado seniai, labai seniai. Mano tėtis – muzikantas, jis geraisiais „Rondo“ laikais grojo grupėje. Taigi, muzika mane buvo apsupusi nuo senų laikų. Tėtis labai stengėsi mane atitraukti nuo muzikos, kad aš „neįklimpčiau“ į tą pasaulį. Visgi, kaip visada tokiais atvejais, viskas įvyko atvirkščiai ir aš pasinėriau į muziką. Tuo metu, apie 2000 m., Lietuvoje karaliavo „popsas“, o man buvo įdomesnė šiek tiek kitokia muzika:  house, jazz, acid house, acid jazz
Nuo pat pradžių tavo muzika buvo plokštelėse? Gitaros, rokas, indie netraukė?
Nežinau kodėl, bet mane sužavėjo šokių, elektroninė, keturtaktė muzika. Atsimenu laikus, kai pradėjau lankytis „Muzikos Bomboje“, kur tuo metu dirbo Šarūnas Karalius – buvęs „RyRalio“ narys. Tada supratau, kad ten tos muzikos daug ir, apskritai, jos sukurta labai daug. Gal dėl to ir atsirado noras gilintis.
Paminėjai Šarūną Karalių, kuris taip pat studijavo VDU. Jis yra vienas iš daugelio garsių didžėjų, kurie baigė mūsų universitetą. Ar studijuojant egzistavo tam tikra didžėjų bendruomenė, ar tiesiog sutapimas, kad jūs visi panašiu metu atsidūrėte toje pačioje vietoje?
Manau, kad tai sutapimas, aš visiškai atsitiktinai atsiradau VDU. Prieš tai studijavau kitame universitete ir jį nusprendžiau pakeisti į VDU – tikrai nesigailiu dėl šito sprendimo, netgi labai džiaugiuosi. Taigi, visiškas atsitiktinumas, nes galėjau ir neatsirasti VDU.

Kokios buvo priežastys, nulėmusios tavo atėjimą į VDU?
Išsiskyrė mano ir ano universiteto požiūriai į tai, kas yra universitetas. Tuo tarpu atėjęs į VDU supratau, kad mūsų požiūriai šiuo klausimu panašesni. Mes vienas kitam tikom ir „apsiženijom“.
Studijuodamas tu jau grojai ir dirbai radijuje. Ar nebuvo sunku derinti darbą, muziką ir studijas? Ar užtekdavo laiko?
Užtekdavo. Pradžioje mano veikla radijuje nebuvo tokia aktyvi, nebuvau tiek įsigilinęs į ją. Puikiai baigiau beveik visus mokslus. Man patiko VDU, nes turėjau puikias galimybes sėkmingai mokytis. Turbūt tai yra viena iš priežasčių, lėmusių, kad mūsų požiūriai į tai, koks turi būti universitetas, sutapo. Aš laisvai galėjau ir groti, ir dirbti radijuje, ir mokytis mane dominantį dalyką.
Psichologija, iš pirmo žvilgsnio, neturi daug sąsajų su tavo veikla. Kodėl įstojai į psichologiją? Ar nebuvo noro studijuoti kažką susijusio su muzika?
Norėjosi kažko kito, bet aš, deja, neturiu rimto akademinio muzikinio išsilavinimo, todėl atėjus lemiamai akimirkai buvo sunku įstoti. Bandžiau stoti į muzikos technologijas, bet manęs ten nepriėmė. Apskritai, vienas iš įdomesnių dalykų gyvenime man yra žmonių santykiai. Tuo metu kai stojau, jau buvau šiek tiek pasiekęs muzikos sferoje, tad nusprendžiau plačiau pasidomėti, studijomis paversti mane labai dominusį žmonių bendravimą ir tarpusavio santykius.