Paskutinę VDU konsultacijų abiturientams dieną – paskaita apie streso valdymą

Vasario mėnesį startavusios Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) nemokamos konsultacijos abiturientams artėja prie pabaigos. Balandžio 24 dieną, šeštadienį,  paskutiniojo susitikimo su VDU dėstytojais metu abiturientai ruošis ne tik matematikos, lietuvių kalbos, istorijos, biologijos bei anglų kalbos egzaminams, bet ir bus pakviesti dalyvauti specialioje streso valdymo paskaitoje.

Pristatys įvairias streso valdymo technikas

Susitikime su VDU Psichologijos katedros lektoriumi dr. Aidu Perminu (nuo 9 val. VDU Didžiojoje salėje, S. Daukanto g. 28, Kaunas) abiturientai kalbės apie stresą, jo įtaką žmogaus organizmui, susipažins su įvairiomis streso valdymo technikomis.

„Sumažėjęs gebėjimas susikaupti, atiradęs dirglumas, nerimas, baimė – tai neigiami streso padariniai, kurie kamuoja ne vieną abiturientą. Besiruošiant egzaminams, labai svarbu ne tik gerai įsisavinti įvairių dalykų žinias, bet ir tinkamai suvaldyti stresą, kad būtų pasiekti patys geriausi rezultatai ir išvengta nesėkmių", – teigia VDU Studijų marketingo tarnybos direktorė Miglė Šontaitė.

Pasak VDU Psichologijos katedros lektoriaus dr. Aido Permino, streso įtaka žmogui gali būti tiek teigiama, tiek neigiama. Negatyviojo streso, dar vadinamo distresu, įtaka mūsų organizmui pasireiškia padidėjusiu jautrumu, dirglumu, sutrikusia dėmesio koncentracija, o kartais ir rimtesniais sveikatos sutrikimais.

„Kita vertus, egzistuoja ir pozityvusis stresas arba eustresas, kuris mus lydi kiekvieną dieną. Pozityvusis stresas mums padeda susikaupti, didina mūsų motyvaciją, skatina atkakliai siekti užsibrėžto tikslo", – pasakojo A. Perminas. Pasak jo, yra daug būdų išlaikyti vidinę pusiausvyrą ir išvengti negatyviojo streso, tam dažniausiai pasitelkiamos streso valdymo technikos: relaksacija, pozityvaus mąstymo technikos, vizualizacija, minčių valdymas.

Mokytis streso valdymo reikia nuolat

Paskutiniosiomis dienomis prieš egzaminus streso valdymo technikos gali būti labai naudingos ir abiturientams, patiriantiems įtampą, nerimą, netikrumą ir egzaminų baimę. Būtent apie streso valdymo technikas kalbės ir A. Perminas streso valdymo užsiėmimo metu.

„Nors per vieną trumpą paskaitą neįmanoma tinkamai išmokyti streso valdymo paslapčių, tačiau abiturientai tikrai sužinos, kokios yra streso valdymo technikos ir kaip efektyviai jas taikyti. Manau, kad šios žinios abiturientams padės patiems savarankiškai įvaldyti pasirinktą techniką namuose ir iki pat egzaminų dienos taip valdyti savo stresą", – teigė A. Perminas. Jis pabrėžė, kad streso valdymo, kaip ir bet kokio kito dalyko, reikia nuolatos mokytis. Sistemingai dirbant su savimi, naudojant tam tikras technikas galima pasiekti stulbinamų rezultatų.

Streso valdymo paskaita Vytauto Didžiojo universitete rengiama jau nebe pirmą kartą. Pernai metais ši paskaita susilaukė didelio abiturientų dėmesio, o atlikta dalyvių apklausa parodė, kad dauguma moksleivių buvo patenkinti įgytomis žiniomis. Organizatoriai tikisi, kad ir šiais metais abiturientų susidomėjimas streso valdymo paskaita išliks didelis.

VDU Studijų marketingo tarnybos direktorė Miglė Šontaitė pastebi, kad abiturientams, dalyvaujantiems konsultacijose, palaikymas yra tiek pat svarbus kiek ir įgyjamos žinios. „Todėl paskutiniojo susitikimo metu mes dar kartelį padrąsinsime moksleivius, palinkėsime sėkmingai suvaldyti savo stresą ir egzaminų metu pasirodyti kuo geriausiai", – teigė M. Šontaitė.

Šiais metais VDU konsultacijose moksleiviams jau sudalyvavo daugiau nei 1000 abiturientų iš visos Lietuvos. Daugiausiai dėmesio susilaukia matematikos, istorijos ir anglų kalbos konsultacijos, taip pat VDU dėstytojai padeda abiturientams pasirengti lietuvių kalbos, biologijos bei fizikos egzaminams. Be to, buvo pratęstos ir fizikos konsultacijos. Nors pradžioje buvo numatyta organizuoti tris fizikos paskaitas, tačiau dėl abiturientų susidomėjimo buvo paskelbti dar trys papildomi susitikimai balandžio 9, 16 ir 23 dienomis.

Svarbu norintiems dalyvauti:

Registracija į konsultacijas yra skelbiama likus dviem savaitėm iki konsultacijų ir baigiama likus 48 valandoms iki konsultacijų pradžios. Konsultacijose galės dalyvauti tik užsiregistravę ir patvirtinimą gavę moksleiviai. Kiekvienai konsultacijų dienai būtina registruotis atskirai. Vietų skaičius konsultacijose yra ribotas. Registracija vykdoma internetu adresu http://www.publika.lt/apklausa-15-4b6945385550f.html.

Daugiau informacijos rasite išsamioje konsultacijų programoje.

Iki pasimatymo Vytauto Didžiojo universitete!

Daugiau informacijos teikia:
Studijų marketingo tarnybos komanda