Paskaitoje – šeimos ir giminystės pokyčiai per pastaruosius 50 metų

459

Rugsėjo 12 d., trečiadienį, 15 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25) vyks Paryžiaus universiteto Nantere (Prancūzija) profesorės ir žurnalo „Ethnologie française“ vyriausios redaktorės Martine Segalen vieša paskaita „Nuo kaimiškosios giminystės iki debatų apie pakaitinę motinystę. Penkių pastarųjų dešimtmečių tyrimų kelias“. Renginio metu taip pat bus pristatomas žurnalo „Ethnologie française“ numeris „Lietuva. Antropologija žvelgia į istoriją (Lithuanie. Une anthropologie face à l’Histoire)“ (2018 Nr. 2).

Paskaitoje bus siekiama pažvelgti į antropologijos disciplinoje daugiau nei penkiasdešimt metų vykusius įvairius debatus apie šeimos ir giminystės pokyčius Europos antropologo požiūriu. XX amžiaus 9-ame ir 10-ame dešimtmečiuose buvusi ypač gyva kaimo visuomenių šeimos reprodukcijos tyrimų sritis, paveikta Jacko Goody lyginamųjų giminystės tyrimų, susiaurėjo dėl Davido Schneiderio šiuolaikinio požiūrio į giminystę. Giluminės Europos visuomenių transformacijos (ypač žmogaus amžiaus ilgėjimas ir socialinio solidarumo klausimai) atvėrė naują lyginamųjų tyrimų sritį, apimančią ir buvusias socialistines šalis (ES FP6 projektas KASS „Giminystė ir socialinis saugumas“). Tradiciniai ir antropologijos disciplinai svarbūs klausimai, liečiantys filiaciją ir kilmę, šiuo metu atgimsta aštrių debatų dėl naujų reprodukcinių technologijų pasekmių kontekste.

Paskaita vyks anglų kalba.

Renginį organizuoja Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyrius bei žurnalas „Lietuvos etnologija: socialinės antropologios ir etnologijos studijos“.

Plačiau apie pranešėją

Išsamiau apie paskaitą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.