Paskaitoje pristatys revoliucinį aristotelizmą

922

Spalio 2 d., trečiadienį, 17 val. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–302) vyks prof. dr. Andriaus Bielskio paskaita, skirta VDU filosofijos ir socialinių mokslų doktorantams ir magistrantams. Paskaitos tema – „Revoliucinis Alasdairo MacIntyre’o aristotelizmas: teorijos ir praktikos santykių problema“.

Prof. dr. Andriaus Bielskio paskaita pristatys pasaulyje garsaus filosofo, politologo, ideologijos kritiko Alasdairo MacIntyre’o teorijos ir praktikos santykių problemą. A. MacIntyre’o filosofiją galima apibūdinti kaip revoliucinį aristotelizmą. Pradėjęs filosofinius tyrinėjimus kaip marksizmo ir krikščionybės interpretatorius, šis filosofas ilgainiui atsiribojo ir nuo marksizmo, ir nuo krikščionybės. Diskutuodamas su analitine filosofija, egzistencializmu, fenomenologija, kritine teorija, Karlo Bartho, Rudolfo Bultmanno, Paulo Tillicho teologija, A. MacIntyre’as perinterpretavo R. G. Collingwoodo ir Karlo Marxo istorinį požiūrį į filosofiją ir socialinę praktiką. Nūdienos filosofijos ir socialinių mokslų kontekste jis iš naujo atskleidė Aristotelio filosofijos reikšmę. Atmetęs tai, kas joje klaidinga, sugretino Aristotelį ir K. Marxą kaip dvi reikšmingiausias nūdienos filosofines figūras. Paskaitos metu teorijos ir praktikos santykių kontekste bus analizuojama šio filosofinio sugretinimo reikšmė ir implikacijos.

Prof. Andrius Bielskis – Mykolo Romerio universiteto politinės teorijos profesorius, kelių knygų ir daugelio straipsnių autorius, studijas baigęs Didžiojoje Britanijoje: Yorko universitete jam buvo suteiktas politinės filosofijos magistro laipsnis, o Warwicko universitete – filosofijos daktaro laipsnis. Prof. A. Bielskis dėstė politinę teoriją ir filosofiją Warwicko, Astono, Londono Metropolitan universitetuose Anglijoje, Eichstätto katalikiškajame universitete Vokietijoje, Reikjaviko universitete Islandijoje, Helsinkio universitete Suomijoje, ISM Vadybos ir ekonomikos, Vilniaus, Klaipėdos universitetuose Lietuvoje. Šiuo metu A. Bielskis yra Londono Metropolitan universiteto Šiuolaikinės aristoteliškos etikos ir politikos tyrinėjimų centro (CASEP) mokslinis darbuotojas; šiame centre savo tyrimus vykdo ir A. MacIntyre’as. Prof. A. Bielskis taip pat yra Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus visuomeninis patarėjas mokslo ir švietimo klausimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.