Paskaitoje bus prisimintos prof. Leonido Donskio idėjos

800

Sausio 30 d., antradienį, 15 val., Lietuvos mokslų akademijos Mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) vyks paskaita-diskusija „Leonidas Donskis kaip neapykantos mąstymo formų kritikas ir moralinės vaizduotės analitikas“, kurioje dalyvaus VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. dr. Šarūnas Liekis ir VDU Filosofijos ir socialinės kritikos katedros vedėjas prof. dr. Gintautas Mažeikis.

Šviesaus atminimo filosofas, idėjų istorikas ir politikos kritikas, santarietis prof. dr. Leonidas Donskis netoleravo neapykantos ir blogio. Jis buvo didžiojo Europos paveikslo mąstytojas ir gynėjas, todėl nuolat kritikavo antisemitizmo, šovinizmo, rasizmo, fašizmo formas, analizavo jų istoriją Vakarų kultūroje ir Rusijoje. Profesorius rėmėsi sociologo Vytauto Kavolio moralinės vaizduotės samprata ir politinio mąstytojo Aleksandro Štromo viešojo intelektualo idėja.

L. Donskis blogio formų kaitą aiškino remdamasis šiuolaikinėmis lyginamosiomis civilizacijų, kultūrų teorijomis ir idėjų istorija. Jis nagrinėjo daugelio rašytojų eseistinius samprotavimus ir literatūrinius kūrinius kaip svarbų moralinės vaizduotės šaltinį. Ypač  didelį dėmesį skyrė distopijų autoriams, tokiems kaip Džordžas Orvelas, ar disidentų rašytojams, tokiems kaip Milanas Kundera ar Česlovas Milošas.

Renginyje bus aptartos pagrindinės L. Donskio idėjos, jo ir sociologo Zygmunto Baumano susirašinėjimas, jųdviejų darbai ir diskusijos su Tomu Venclova.

Prof. L. Donskis nominuotas 2017 m. Lietuvos mokslo premijai už darbų ciklą „Filosofinė moralinių įtampų refleksija ir jos sklaida Lietuvos viešojoje erdvėje“.

Registracija – tel. 8 692 45 332 arba el. paštu e.griciute@lma.lt.

Renginys organizuojamas įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.