Pasauliniame „U-Multirank“ reitinge – puikus VDU įvertinimas

1294

Didžiausiame tarptautiniame universitetų reitinge „U-Multirank“ Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) surinko aukščiausius įvertinimus („gerai“ ir „labai gerai“) net 16 kategorijų – taip pagerindamas praėjusių metų rezultatus. Geriausiai įvertinti VDU pasiekimai užsienio dėstytojų, absolventų įmonių, tarpdisciplininių publikacijų ir kitose kategorijose.

„U-Multirank“ reitingas vertino pasaulio universitetų studijas, mokslą, žinių perdavimą, tarptautiškumą ir regioniškumą iš viso 35 kategorijose. Geriausi balai (1, arba „labai gerai“) VDU buvo skirti už rodiklius, kuriais buvo vertinama užsienio kilmės (tarptautinių) akademinių darbuotojų dalis, studentų mobilumas, meninė produkcija, bendros regioninės publikacijos, Kauno apskrityje dirbančių magistrų skaičius, absolventų įkurtų įmonių ir universiteto pumpurinių įmonių (angl. spin-off) skaičius bei bakalauro studijas numatytu laiku baigusių studentų dalis.

Vertinimas „gerai“ (2) universitetui buvo skirtas už tarpdisciplinines publikacijas, bakalauro ir magistrantūros studijų programų užsienio kalba skaičių, universitete studijas sėkmingai baigusių VDU bakalaurų ir magistrų proporciją bei numatytu laiku magistro studijas baigusių studentų procentą.

Priešingai nei kiti reitingai, „U-Multirank“ nerikiuoja universitetų į bendrą eilę, o vertina juos pagal atskirus kriterijus. Tai yra didžiausias pasaulyje, daugiamatis, į vartotojus orientuotas reitingas, kuriame, remiantis patiems vartotojams aktualiausiomis kategorijomis, lyginami viso pasaulio universitetai. Iš viso šiemet reitinge įvertinta net 1 614 universitetų iš 95 pasaulio šalių.

Dėl savo daugiamatiškumo, „U-Multirank“ reitingas yra pirmasis pasaulyje, galintis pasiūlyti išsamų universiteto pasiekimų atvaizdą, suteikdamas vartotojui daugiau duomenų, nei tik tyrimus. Palyginimus taip pat galima daryti atskirų studijų dalykų kategorijose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.