VDU – tarp lyderių tarptautiškumo ir mokslinėje srityse

Į naujausią pasaulinį universitetų reitingą „QS World University Rankings 2016/2017“ pateko keturi Lietuvos universitetai, tarp jų – ir Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), jau ketvirtus metus iš eilės išlaikęs tvirtas pozicijas tarp 800 pačių geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų. Itin gerus rezultatus universitetas pasiekė tarptautiškumo ir mokslinės veiklos srityse.

Aukščiausią įvertinimą VDU gavo už pritraukiamų užsienio studentų santykį su bendru studentų skaičiumi – pagal šį rodiklį universitetas išlaikė pirmąją vietą visoje Lietuvoje, kaip ir 2015 metais. Sėkmingus rezultatus universitetas demonstravo ir kitose kategorijose – pagal akademinę ir darbdavių reputaciją bei dėstytojų iš užsienio skaičių VDU pateko tarp 500 geriausių universitetų, o pagal darbuotojų ir studentų santykį bei mokslinių darbų citavimo dažnį – tarp pirmųjų šešių šimtų. Lyginant su praėjusių metų reitingu, VDU ženkliai pagerino mokslo produkcijos citavimų (971) ir mokslo darbų (567) rodiklius.

Iš viso dėl patekimo į reitingą šiemet varžėsi net 4 tūkst. universitetų iš viso pasaulio. „QS World University Rankings“ yra vienas autoritetingiausių aukštųjų mokyklų vertinimo reitingų, išsiskiriantis iš kitų tuo, kad siekia parodyti universiteto visumą – ne tik mokslo rezultatus ir produkciją, bet ir organizacijos kultūros, inovacijų, universiteto atvirumo ir prieinamumo skalę, studento santykio su dėstytojais vertinimą.