Parodoje – Latvijos paveldas ateities kartoms

Prie VDU V. Biržiškos skaityklos (K. Donelaičio g. 52, II a. fojė) šiuo metu veikia paroda „UNESCO programa „Pasaulio atmintis“ Latvijoje“.

Šios keliaujančios plakatų parodos tikslas – supažindinti visuomenę su šiemet 20-ies metų jubiliejų švenčiančia UNESCO programa „Pasaulio atmintis“ bei pristatyti kaimyninės Latvijos nacionalinį dokumentinio paveldo registrą.

„Pasaulio atmintis“ yra UNESCO programa, kuria siekiama žmonijos ateities kartoms išsaugoti vertingiausią pasaulio dokumentinį paveldą. Programa pradėta vykdyti 1992 metais. Jos tikslas – sutelkti pasaulio valstybių dėmesį į rašytinių, pieštų, graviruotų ar kaip kitaip fiksuotų dokumentų išsaugojimo svarbą pasaulio istorijai bei kultūrų įvairovei pažinti.

Parodos organizatoriai ir rengėjai: Latvijos nacionalinė UNESCO komisija, VDU Letonikos centras,  VDU biblioteka, VDU studentų klubas  „Baltai“, VDU istorikų klubas.

Paroda universitete bus eksponuojama iki lapkričio 12 d.

Apie parodą

Apie UNESCO programą „Pasaulio atmintis“