Paaiškėjo kandidatai į Studentų atstovybės prezidentus

1840

Kovo 16 dieną VDU Studentų Parlamentas išrinks naująjį VDU Studentų atstovybės (VDU SA) prezidentą. Prašymus įregistruoti kandidatu į VDU SA prezidentus pateikė Greta Šmaižytė ir Arnoldas Borovskis. Dabartinio prezidento metinės veiklos ataskaitos teikimo ir rinkimų konferencija vyks rinkimų dieną, 12 val., VDU Mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28).

„Prezidento pareigos reikalauja atsidavimo, atsakomybės ir laiko, tačiau kartu ir duoda neįkainojamos patirties – džiugu, kad rinkimuose į VDU SA prezidento postą savo kandidatūrą iškėlė ne vienas studentas“, – kalbėjo dabartinis Studentų atstovybės prezidentas Eigirdas Sarkanas. Pasak VDU SA prezidento, konkurencija yra tam tikras impulsas dar labiau stengtis, ruoštis bei įrodyti savo idėjų bei siekių stiprumą. Tikiu, kad bet kuris iš šių kandidatų ir toliau ves organizaciją tik į priekį tiek Studentų parlamento nariams, kurie rinks prezidentą, tiek ir kandidatams palinkėčiau dviejų dalykų: sveiko proto ir racionalių sprendimų“, – trumpai rinkimų situaciją aptarė E. Sarkanas.

Abu kandidatai į prezidentus teigia, kad kaupė patirtis ir ilgai dirbo, kad užtektų kompetencijos užimti VDU studentų atstovybės prezidento pareigas, tačiau pretendentų tikslai šiek tiek skiriasi.

Greta Šmaižytė žada daugiau dėmesio skirti socialiniams ir akademiniams reikalams: „Mano ir mano komandos strategija nukreipta į stiprią organizaciją ir VDU studentų atstovavimą. Nepamiršime tradicinių renginių, tačiau norime daugiausiai dėmesio ir savo laiko skirti socialiniams ir akademiniams klausimams. Sieksime, kad per šį nelengvą ir įtemptą konsolidacijos laikotarpį studentai jaustųsi saugiai. Taip pat norime pagerinti tarptautinių studentų atstovavimą, tobulinti mokestinių lengvatų skyrimo tvarką bei toliau atstovauti visų studentų, o ne individualių asmenų interesus“.

Tuo tarpu Arnoldas Borovskis kalbėjo apie studentų interesų atstovavimą ir šiltesnius ryšius su visais studentais sprendžiant jų problemas: „Vienas iš mano tikslų laimėjus rinkimus yra pateikti VDU Studentų atstovybę, kaip patrauklią organizaciją universiteto studentams, siekiant visapusiško studentų interesų atstovavimo. Kartu su komanda norime, kad VDU SA būtų tokia organizacija, į kurią kiekvienas studentas, susiduriantis su problemomis, galėtų drąsiai ir noriai kreiptis žinodamas, kad tikrai sulauks pagalbos ir bus išklausytas. Šis tikslas kilo dėl to, kad studentai nesikreipia į atstovybę, netikėdami studentų savivaldos efektyvumu, arba tiesiog bijodami, kad gali likti nesuprasti ar neišklausyti“.

Kovo 7 dieną, 15 valandą, VDU Mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks VDU SA kandidatų į prezidentus debatai, kuriuose bus galima iš arčiau susipažinti su kandidatais ir užduoti jiems klausimų. Dieną prieš debatus pretendentai pateiks tikslesnes veiklos gaires ir motyvacinius laiškus, kuriuos bus galima rasti VDU Studentų atstovybės puslapyje.

Nuo 2014 metų VDU Studentų atstovybės prezidento rinkimuose dalyvaudavo tik po vieną kandidatą. Po trijų metų pertraukos rinkimuose panoro dalyvauti du kandidatai siekiantys užimti prezidento postą. Per visą VDU Studentų atstovybės gyvavimo laikotarpį vos kelis kartus buvo renkamasi iš dviejų kandidatų, o prezidento pareigose niekuomet nebuvo merginos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.