Netekome Užsienio kalbų instituto dėstytojos Editos Bartnikaitės

475

VDU bendruomenė liūdi netekusi Užsienio kalbų instituto dėstytojos Editos Bartnikaitės. Netekome kolegės, netekome mokytojos ir draugės, netekome žmogaus, kurį likęs gyvenimas jau rašo didžiosiomis raidėmis.

Netekome dalies mūsų Alma Mater dvasios – mums stigs Jos kolegiškos pagalbos, draugiškos paramos ir žmogiškos šilumos, kuri gaubė visą mūsų bendruomenę. Stigs kasdien ketvirtį amžiaus Jos neštos į Vytauto Didžiojo universitetą meilės, meilės žmogui, meilės darbui, meilės gyvenimui… „Juk meilė stipri kaip mirtis“ (Gg 8). Ir šis semestras dėstytojai jau nesibaigs žemiškomis Kalėdomis – Ją pasikvietė amžinosios…

Edita Bartnikaitė gimė 1964 m. rugpjūčio 25 d. Kaune. Į gimtąjį miestą ji sugrįžo ir baigusi Vilniaus universitetą, kurio Filologijos fakultete studijavo anglų kalbą ir literatūrą. 1993 m. Edita buvo pakviesta dirbti Vytauto Didžiojo universitete. Universitetui dėstytoja atidavė beveik pusę savo gyvenimo. E. Bartnikaitė buvo VDU Užsienio kalbų instituto lektorė, tačiau Ją pažinojo visa universiteto bendruomenė ir kaip dėstytoją, ir kaip puikią vertėją. Edita buvo ne tik anglų kalbos lektorė, bet dėstė ir verslo bei teisės anglų kalbą, verslo komunikaciją. Kalbos dėstymo metodika, speciali kalbos paskirtis, verslo administravimas buvo Jos mokslinių interesų akiratyje.

Daugelį žavėjo Editos erudicija, iškalba, taktas, pagarba žmogui, Jos vertimo gebėjimai bei įgūdžiai. Konferencijos, seminarai buvo ta vieta, kur dažnai galėjai girdėti Editą – skaitančią pranešimą ar perteikiančią kitakalbio mintis. Žinoma, ir daugybė publikacijų įvairiuose mokslo leidiniuose.

Šiandien kaip niekad aiškiai regime, kad visas Editos gyvenimas spinduliavo meile, meile žmogui, Lietuvai, darbui. Tikime, kad būtent apie Editos gyvenimą byloja šie apaštalo Pauliaus žodžiai:

Meilė kantri, meilė maloninga, ji nepavydi;
meilė nesididžiuoja ir neišpuiksta.
Ji nesielgia netinkamai, neieško savo naudos,
nepasiduoda piktumui, pamiršta, kas buvo bloga,
nesidžiaugia neteisybe,
su džiaugsmu pritaria tiesai.
Ji visa pakelia, visa tiki,
viskuo viliasi ir visa ištveria.
Meilė niekada nesibaigia. (1 Kor 13)

***

Atsisveikinimas su Edita Bartnikaite vyks gruodžio 21 d., penktadienį,  nuo 17 val. laidojimo namuose S. Žukausko g. 3B. Gruodžio 22 d., šeštadienį, 10 val. bus aukojamos mišios Kauno palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčioje (Žeimenos g. 6). Urna išnešama šeštadienį, gruodžio 22 d. 12 val. Laidotuvės vyks Seniavos kapinėse.

Artimieji prašo pagerbti Editą baltu gėlės žiedu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.