Naujame VDU centre įprasminta pasaulio lietuvių idėja

2730

Spalio 6 dieną, ketvirtadienį, 10 val., Kaune, istorinėje Naujamiesčio dalyje (V. Putvinskio g. 23), duris atvėrė naujas modernus, darnaus vystymo principus atitinkantis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) daugiafunkcinis  mokslo ir studijų centras. Po iškilmingos atidarymo ceremonijos centre iškart prasidėjo pirmasis renginys – mokslo ir inovacijų forumas „Social Code ‘16“, kuriame dalyvavo verslo, politikos ir mokslo lyderiai iš Lietuvos ir pasaulio.

Architektės Gražinos Janulytės-Bernotienės suprojektuotas pastatas išsiskirs žaliąja koncepcija – stogas ir fasadai bus apželdinti, harmoningai integruojant pastatą į gretimų statinių ir žalių erdvių kompleksą. Daugiafunkcinis mokslo ir studijų centras pastatytas rengiant „Pasaulio lietuvių universiteto“ koncepciją. Pastate taip pat įsikurs VDU Humanitarinių bei Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetai, Inovatyvių studijų institutas, biblioteka. Lankytojai čia taip pat ras dvi amfiteatrines sales, modernias auditorijas, parodoms pritaikytus vestibiulius, terasas, nuo kurių atsiveria Kauno panorama.

dsc_7921

„Universitetas Kauną gražino dar tarpukariu pradėjęs savo fakultetų statybas, dabar tai tęsiame toliau. Tikimės, kad šis modernus daugiafunkcinis VDU pastatas bus erdvė ne tik universiteto studentams, mokslininkams, bet ir plačiąja prasme pasaulio lietuviams bei Kauno miesto bendruomenei. Puikus to pavyzdys yra su atidarymu startuojantis forumas „Social Code ‘16“, suvienijantis įvairiausių sričių ekspertus, dėstytojus ir studentus. Linkime centrui gražaus ir ilgo gyvenimo“, – sakė Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Juozas Augutis.

Centro atidarymo dieną, nuo 11 valandos vyko aukščiausio lygio mokslo ir inovacijų forumas „Social Code ‘16“, kuriame susibūrė verslo ir kūrybinio sektoriaus atstovai, mokslininkai ir tyrėjai, aptarę socialinių inovacijų padėtį Baltijos šalyse ir Europoje. Socialinės inovacijos – tai esminė jungtis tarp mokslo, verslo ir socialinės sferos, neatsiejama nuo Lietuvos kaip pažangios šalies kūrimo. Jų paskirtis – skatinti socialinius poreikius, įgalinti ir sieti skirtingas žmonių grupes bendrai veiklai, stiprinti tvarią piliečių visuomenę.

VDU mokslo prorektorė ir ES pagrindinių teisių agentūros (FRA) Valdančiosios tarybos narė, teisininkė Julija Kiršienė pasakoja, kad socialinės inovacijos nebėra tik piliečių įtraukimas į valdymo procesus – tai yra pasitikėjimo bei drąsos rizikuoti kultūra, kuri labai reikalinga mokslo ir technologijų inovacijoms kurti. „Neseni įvykiai ES parodė, kad ekonomikos augimas pats vienas savaime negarantuoja skurdo panaikinimo ir kitų visuomenės iššūkių (klimato kaita, senstanti visuomenė, nedarbas, migracija) sprendimo, todėl reikalingas sisteminis požiūris siekiant spartinti aukštųjų technologijų plėtrą“, – apie būtinus pasikeitimus kalba VDU profesorė.

Forume sprendimų ieškojo skirtingų sričių ekspertai, profesionalai, dalyvavę svarbiausioje renginio dalyje – konferencijoje. Didelę patirtį sukaupę verslininkai, mokslininkai ir kūrybininkai iš Silicio slėnio JAV, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Šveicarijos ir kitų šalių bei Lietuvos ne tik pasidalino gerąja patirtimi, bet ir atkreipė dėmesį į problemas, trukdančias sėkmingai ir užtikrintai išnaudoti nuo kūrybiškumo neatsiejamas socialines inovacijas mūsų kaip pažangios šalies kūrime.

dominique-wolton

Pranešimus VDU konferencijoje skaitė tokie profesionalai kaip Prancūzijos intelektualas, medijų ir politinės komunikacijos ekspertas, tyrimų centro CNRS tyrimų direktorius dr. Dominique Wolton, pasaulio lietuviai – JAV Silicio slėnyje dirbantis rizikos kapitalo „Nextury Ventures“ partneris, „Global Lithuanian Leaders“ 2013 metų mentoriumi išrinktas Romanas Zontovičius ir JAV rinkodaros personalizacijos platformos „Boomtrain“ marketingo operacijų vadovas Julius Narkus, žinomiausio socialinio verslo Baltijos šalyse „Mammu“ įkūrėjas Fionn Dobbin, Lozanos federalinio technologijos instituto Šveicarijoje mokslininkas Fosco Bernasconi, „Vaikystės sodo“, Karalienės Mortos mokyklos ir „Six Senses“ direktorė, kontekstinio ugdymo pradininkė Austėja Landsbergienė, strategijos konsultavimo ekspertas, Erudito licėjaus vadovas, „Global Lithuania Leaders” valdybos narys Nerijus Pačėsa, VDU mokslininkai – inovacijų sistemų ir tarptautinės vadybos ekspertas prof. Giedrius Jucevičius ir inovatyvių informacinių technologijų projektų vadovas doc. Darius Amilevičius.

Forumas „Social Code ‘16“ naujajame daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre buvo suskirstytas į septynias erdves: konferencijos, startuolių aikštelę, atradimų bei ugdymo technologijų erdves, kūrybinių dirbtuvių bei vaizduotės sales, vadovų erdvę „Innovation café“. Erdvėse lankytojai galėjo interaktyviai susipažinti su mokslo bei verslo inovacijomis, atrasti socialines inovacijas, išbandyti „Oculus Rift“ ir kitą naujausią multimedijų bei neurotechnologijų įrangą, pamatyti „Tarpukario Kauno“, „Dvasios gido“ ir kitų projektų naujoves, interaktyvias audiovizualines instaliacijas, prisijungti prie sceninės improvizacijos, praktinių garso eksperimentų ir kitų veiklų. Moksleiviai ir studentai galėjo dalyvauti jiems skirtuose specialiuose užsiėmimuose, mokytojai ir dėstytojai – praktiniuose seminaruose bei kūrybinėse dirbtuvėse.

Daugiau apie VDU daugiafunkcinio mokslo ir studijų centro atidarymą

Daugiau apie VDU mokslo ir inovacijų forumą „Social Code ‘16

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus