Muzikos studijų renesansas Kaune

1849

VDU Muzikos akademija (MA) tampa aukso vertės tramplinu į profesionaliąją sceną. Akademijos studentai gali pasigirti tarptautiniais laimėjimais, absolventai vertinami ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Lėmė tarptautinį pripažinimą

Kauno valstybinio choro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas prof. Petras Bingelis teigė, kad Muzikos akademijos dėka Kauno muzikinis gyvenimas pakylėtas į naujas aukštumas.

„Viso Kauno miesto muzikos kolektyvus nuolat papildo nauji profesionalūs muzikantai. Muzikos akademijos įkūrimas leido formuoti savitą, regioninę muzikos kultūrą ir užpildė muzikų rengimo grandį“, – atkreipė dėmesį prof. P. Bingelis.

Kauno miesto simfoninio orkestro direktorius doc. Algimantas Treikauskas išskyrė, kad būtent Kaune išugdyti profesionalūs atlikėjai lėmė tarptautinį orkestro pripažinimą.

DSC_1256

Kauno valstybinio muzikinio teatro trupes, teatro orkestrą ir chorą taip pat sudaro didžioji dalis Kaune parengtų absolventų. Teatre dirba ir vaidmenis kuria daugiau nei 70 Muzikos akademijos absolventų: Liudas Mikalauskas, Merūnas Vitulskis, Edvinas Bavikinas, Akvilė Garbenčiūtė, Monika Sakalauskaitė, Andrius Apšega, Ieva Goleckytė. Ne vienas absolventas yra pasirašęs kontraktus su Rygos, Vienos, Barselonos ir kitais teatrais.

Kauno filharmonijos direktorius Justinas Krėpšta sakė tiesiog neįsivaizduojąs Kauno muzikinio gyvenimo be VDU MA. „Organizuodami tarptautinį pripažinimą pelniusį Pažaislio muzikos festivalį visada kviečiame ir Muzikos akademijos studentus ir dėstytojus, kurie profesionaliai įsilieja į festivalio koncertus“, – pasakojo J.Krėpšta.

Per 150 akademijos studentų yra tapę pasaulinio garso konkursų laureatais. Tarptautiniais laimėjimais pasigirti gali ir akordeono bei dainavimo specialybių studentai. MA dėstytojai ir studentai nuolatos kviečiami apdovanojimams į LR Prezidentūrą.

DSC_44351

Erdvė tobulėti

VDU Muzikos akademija yra sėkminga, perspektyvi ir tarptautinių ekspertų vertinimu. „Personalas, studijų procesas, programos buvo įvertinti teigiamai. Ekspertai ypač atkreipė dėmesį į gerą įdirbį su įvairiais socialiniais partneriais ir į absolventų įsidarbinimą, kuris siekia 92 proc.“, – džiaugiasi MA prodekanė doc. dr. Daiva Bukantaitė.

Neįkainojamą vertę akademijai sukuria ir tvirtą muzikinį pagrindą susikurti studentams padeda 115 čia dirbančių dėstytojų ir koncertmeisterių. Dauguma jų – pripažinti menininkai, savo srities virtuozai: prof. Kazys Stonkus, prof. Raimondas Butvila, prof. Julius Geniušas, doc. Liudas Mockūnas, prof. Sabina Martinaitytė, doc. Audronė Eitmanavičiūtė, prof. Rokas Zubovas, nacionalinės premijos laureatai prof. P. Bingelis, doc. Vidmantas Bartulis, prof. Vladimiras Prudnikovas, meno kūrėjo statusą turintys menininkai doc. Artūras Dambrauskas, doc. Zita Bružaitė, doc. Sigitas Mickis ir kt.

Muzikos akademijos dekanas doc. dr. Saulius Gerulis pasakojo, kad 2015 metų rudens semestrą MA pradės renovuotame pastate su koncertinėmis erdvėmis.  Jose suskambės aštuoni aukščiausios kokybės nauji fortepijonai „Grotrian-Steinweg“, „Steinway“, „Yamaha“ ir keturi akordeonai „Pigini“, „Scandalli“.

DSC_0848

Pasaulinio lygio konkursai

VDU Muzikos akademija gali didžiuotis organizuojamais pasaulinio lygio konkursais. Šiemet Kaune vyko akordeono taurė „Trophee Mondial World Accordion Championships“, kurioje varžėsi visi garsiausi pasaulio akordeonistai. Pernai organizuotas tarptautinio „Romansiados“ konkurso etapas, kuriame jėgas išbandė dainininkai.

Meistriškumo pamokas akademijos studentams yra organizavę prestižinės Julliardo aukštosios muzikos mokyklos profesoriai Julianas Martinsas, Jerome‘as Lowenthalis, Londono karališkosios muzikos akademijos vizituojantis profesorius Viacheslavas Semionovas, Hanoverio aukštosios muzikos mokyklos profesorė Elsbeth Mooser ir kt.

DSC_1829a

MA drauge su Lietuvos muzikų sąjungos prezidente Audrone Žigaityte-Nekrošiene organizuoja Birštono vasaros menų akademiją, kurioje dėstyti kviečiami pasaulinio garso menininkai, tokie kaip violončelininkas Davidas Geringas ir kiti.

„Erasmus“ mainų programose dalyvaujantys Muzikos akademijos studentai turi galimybę išvykti į Austrijos, Vokietijos, Danijos, Italijos, Olandijos, Švedijos ir kt. prestižines aukštojo mokslo įstaigas. Tarptautiniai studentai tobulintis atvyksta į Kauną.

MA yra visavertis Europos konservatorijų asociacijos narys, dėstytojai priklauso tarptautinėms meno ir mokslo organizacijoms, tokioms kaip Tarptautinė pučiamųjų muzikos tyrimo ir sklaidos organizacija IGEB, Tarptautinė akordeonistų konfederacija CIA, Tarptautinis Azijos ir Europos tyrėjų tinklas (ASEM LLL Hub) ir kita.

Kaune menininkai pradėti rengti dar 1920 metais Juozui Naujaliui įkūrus privačią muzikos mokyklą, kuriai vėliau vadovavo ir Juozas Gruodis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.