Muzikos festivalis AVANTI – dovana Kauno klausytojams

776

Vytauto Didžiojo universitetas jau šeštąjį kartą Kauno publikai dovanoja tarptautinį kamerinės muzikos festivalį AVANTI. Iki šiol buvęs tramplinu jaunosios kartos atlikėjams, šiemet festivalis plečiasi ir savo programoje, balandžio 6-20 dienomis įvairiose Kauno erdvėse, pristatys ne vieną pripažinimą pelniusį tarptautinį muzikinį projektą bei bendrus lietuvių ir užsienio šalių muzikantų pasirodymus.

Jaunatviškiausias profesionaliosios muzikos festivalis Kaune, šiemet kartu su mūsų šalies atlikėjais, suburs ir muzikantus iš Italijos, Jungtinės Karalystės, pasirodymu džiugins svečias iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Kaip ir kasmet, festivalis pasižymi instrumentų ir sąstatų įvairove, kūrinių premjeromis ir koncertais, pristatančiais, tiek klasikinę, tiek džiazo muziką.

Šiemet daugelis festivalio renginių miestiečiams ir miesto svečiams pristatomi nemokamai. Viena tokių AVANTI dovanų muzikos mylėtojams šį šeštadienį, balandžio 8 d. VDU Didžiojoje auloje. Tai vokalinės – kamerinės muzikos koncertas, kurio metu S. Rachmaninov, G. Verdi, G. Rossini, F. Chopin ir kitų kompozitorių kūrinius atliks baritonas iš Jungtinės Karalystės Alexey Gusev. Fortepijonu jam pritars, taip pat, Jungtinėje Karalystėje gyvenantis Paulius Rudokas.

Balandžio 11 d. VDU Didžiojoje salėje klausytojų laukia akordeono virtuozai Laimonas Salijus ir svečias iš Italijos Antonio Spaccarotella. Kartu su VDU Kameriniu orkestru, vadovaujamu dirigento Jono Janulevičiaus, akordeono meistrai pristatys kompozitoriaus Viačeslav Semionov koncertą „Freskos”. Pirmą kartą Lietuvoje bus pristatytas kompozitoriaus Mikolaj Majkusiak koncertas akordeonui, violončelei ir orkestrui ,,Rhythm Games“, o Antonio Spaccarotella klausytojams atliks pasaulinę ,,Suria oriental Tango” premjerą.

Festivalio uždarymo vakarą, balandžio 20 dieną, klausytojai kviečiami į premjerą – tenoras ir saksofonininkas Liutauras Janušaitis, kartu su VDU Kameriniu orkestru, pristatys dvigubą albumą ,,Two Different Sides”. Koncerte viešės ir ypatingas svečias, trimitininkas iš Jungtinių Amerikos Valstijų Jason Hunter.

„Festivalis šiemet pristato didelę įvairovę koncertų. Labai džiaugiamės galėdami klausytojams pasiūlyti tokią spalvotą renginių programą. Tiems, kurie kasmet lanko visus festivalio koncertus, stengiamės suteikti kuo platesnę pažintį su kamerinės muzikos improvizacijomis ir atlikėjais,” – pristatydama renginius sako festivalio AVANTI vadovė Rita Bieliauskaitė.

Tarptautinis kamerinės muzikos festivalis AVANTI, balandžio 6-20 dienomis įvairiose Kauno erdvėse.

Daugiau informacijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.