loader image

Muzikos akademijoje lankėsi pripažintas italų muzikantas D. Alogna

393

Lapkričio 12–13 d. VDU Muzikos akademijoje viešėjo prof. Davide Alogna – vienas ryškiausių muzikinių talentų Italijoje. Profesorius akademijoje vedė meistriškumo kursus ir surengė koncertą.

Prestižinis muzikinis žurnalas „Amadeus“ D. Alogne jau du kartus pasirinko kaip titulinį žurnalo artistą, kartu pristatydamas du jo albumus. Pirmame 2013 m. buvo įrašytos visos F. Schuberto sonatos smuikui ir fortepijonui. 2014 m. „Amadeus“ išleido antrą jo kompaktinį diską, dedikuotą O. Respighi.

D. Alogna studijavo smuiko ir fortepijono specialybę Giuseppe Verdi konservatorijoje (Milanas) vėliau – Paryžiaus konservatorijoje pas M. Ledizes, ir įgijo magistro laipsnį. 2009 m. jam buvo suteikta garbė griežti A. Stradivarijaus smuiku. Davide yra daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursų nugalėtojas. Jo solinė karjera prasidėjo laimėjus prestižinį „Prix d‘Interpretation Musicale 2009“ Paryžiuje.

D.Alogna kaip solistas su orkestrais grojo Berlyno filharmonijoje, Smetanos salėje Prahoje, „Salle Cortot“ Paryžiuje, G. Verdi salėje Milane, „Gasteig and Herkulessall“ Miunchene, „Suntory Hall“ Tokijuje, „Teatro Colon“ Buenos Airėse. Muzikantas dažnai koncertuoja su A. Toscanini filharmonijos, Sanremo simfoniniu, „La Scala“, Vengrijos kameriniu, Kijevo, Astanos, Monterėjo, Stambulo, Meksiko ir kitais žymiais pasaulio orkestrais.

Mums didelė garbė sulaukti pasaulyje pripažinto smuikininko VDU Muzikos akademijoje. Kaip Jūsų koncertiniame žemėlapyje atsirado Lietuva?

Man smagu būti jūsų nuostabioje šalyje. Aš dėstau Cilea konservatorijoje Italijoje  ir esu dėkingas „Erasmus“ projektui, kurio dėka atvykau į jūsų universitetą. Mano kolega ir draugas maestro Giuseppe Currao daug pasakojo apie Lietuvą  ir VDU, tad aš nusprendžiau paskirti kelias dienas savo kalendoriuje ir pirmą kartą susidurti su šia muzikos realybe.  Tai buvo mano muzikinių gastrolių viduryje – lapkričio 8 d. Kazachstane grojau Mendelssohno ir Beethoveno koncertus, o po lankymosi Lietuvoje išvažiavau į Lenkiją nacionalinei Respighi koncerto smuikui premjerai su Jelena Gora.

Vesdamas meistriškumo kursus susipažinote su mūsų studentų  profesiniu lygiu. Kokį įspūdį jie Jums paliko?

 Manau, kad jūsų studentai yra gerai parengti, nuo jauniausių iki vyriausių. Taip yra todėl, kad jūsų smuiko dėstytojai yra tikrai geri. Meistriškumo kursų metu taip pat jaučiau didelį smuiko dėstytojų, kurie dalyvavo kursuose, dėmesį, jie įsidėmėjo mano patarimus. Tai yra didelės aistros šiam darbui ženklas!

Jūsų koncertas Muzikos akademijoje su kolega, nuostabiu pianistu Andrea Calabrese ir dideliu Lietuvos draugu klarnetininku Giuseppe Currao sulaukė pelnytų ovacijų. Norėčiau paklausti, kuo Jums tokie koncertai profesionaliai publikai skiriasi nuo tų, kuriuos grojate plačiajai auditorijai visame pasaulyje?

Groti muzikantų auditorijai kiekvieną kartą yra tikrai labai įdomu, nes tu žinai, kad kolegos supras visas tavo pastangas ir visus technikos dalykus. Bet šiais moderniais laikais aš taip pat pastebiu, kad plati auditorija per paskutinius metus ženkliai pasikeitė. Publika yra labiau neabejinga – be to, ačiū  atsiradusiai socialinei medijai, nes dabar jaunimas turi geresnes ir ekspertams prilygstančias ausis, pritaikytas klasikiniam garsui.

Linkime didžiulės sėkmės Jūsų tolesnėje karjeroje ir norisi tikėti, kad tai ne pirmas ir paskutinis  Jūsų apsilankymas Lietuvoje – visada esate čia laukiamas.

Kalbino Greta Stasytienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.