Moksleivių kompetencijų ugdymui – „VDU Camp: ribų nėra“

2775 2

Šių dienų darbo rinkos dinamikoje gali būti tikras tik dėl vieno dalyko – kad dėl nieko negali būti tikras. Vienu metu kuriamos ribos – tarsi viskas jau yra: visi daiktai sukurti, išbandyti visi verslo, valstybės valdymo ir socialiniai modeliai, tačiau vėliau – ribos vėl paneigiamos, nes kasdien pristatomi vis nauji produktai, paslaugos, moksliniai tyrimai ir didieji atradimai.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) lektoriai ir VDU Verslo praktikų centras vyresnių klasių moksleiviams pradeda trijų dalių ir šešių svarbiausių kompetencijų, reikalingų šiandieninei rinkai, ugdymo ciklą „VDU Camp: ribų nėra“. Pirmasis etapas „Išnokink kūrybą“ vyks lapkričio 2-4 dienomis, kurio metu 10-12 klasių moksleiviai iš visos Lietuvos mokysis pirmų dviejų kompetencijų: kūrybingumo ir veiklumo.

Organizatorių teigimu, kiekvienas pirmą kartą organizuojamos „VDU Camp: ribų nėradalyvis turės galimybę pažinti save kaip lyderį, kaip komandos narį, kaip vadybininką, kaip kūrėją plačiąja prasme ir svarbiausia – kaip asmenybę.

Kompetencijų ir darbo rinkos

Kompetencijų ugdymas šiandien yra lygiai toks pat svarbus, kaip ir žinių įgijimas – ypač atsižvelgiant į technologinį vystymąsi, naujausius atradimus, robotikos, virtualios ir papildytos realybės progresą, pasaulį, tapusį viešųjų ryšių rinka, ir visuomenę, kuriai vis svarbesnės tampa ne tik ekonominės, bet socialinės atskirties, lygybės ir švietimo problemos. Dabar mokyklos suole esantys vyresnių klasių moksleiviai, kurie savo profesinį kelią turės rinktis per artimiausius kelerius metus, susiduria būtent su įvairių įgūdžių trūkumu.

„VDU Camp: ribų nėra“ dalyviai turės galimybę atpažinti ir ugdyti visas svarbiausias kompetencijas tiek klausydamiesi pranešimų, tiek dalyvaudami kūrybingumo dirbtuvėse, tiek išbandydami save. Organizatorių teigimu, daug dėmesio bus skiriama ne tik kūrybingumo kompetencijai, bet ir pačiam mokymosi ir pažinimo procesui, kuriame taip pat bus pasitelktas kūrybingumas. Visgi, nevertėtų to maišyti su menine kūryba. Moksleiviai kūrybinių dirbtuvių metu mokysis ryšio kūrimo ir kontaktų mezgimo, problemų sprendimo. Jie taip pat susipažins, ką darbo aplinkoje reiškia tokios sąvokos kaip grandininė reakcija (angl. chain reaction) ir dizaino mąstysena (angl. design thinking).

Ribų nėra, bet nėra ir galimybių?

Visgi, nepriklausomai nuo švietimo sistemos ar darbo rinkos sąlygų, kiekvienam moksleiviui itin svarbus yra socialinis ir ekonominis saugumas, galvojant tiek apie pasirenkamą specialybę, tiek apie būsimos profesinės veiklos realizavimą. Saugumas dažnai yra siejamas su galimybėmis, kurias suteiks mokykla, universitetas, darbovietė ar valstybė. „VDU Camp: ribų nėra“ metu bus diskutuojama apie tai, kad šiuo metu vienintelis saugumo garantas yra tik pats žmogus. Pasak organizatorių, reikia suvokti, kad kitų teikiamos galimybės jau patiria deficitą – laikas kiekvienam tapti jų kūrėju. Būtent VDU Verslo praktikų centro „Lego serious play“ kūrybinėse dirbtuvėse moksleiviai galės praktiškai išbandyti vieną inovatyviausių kūrybinio mąstymo metodikų bei priimti komforto zonos iššūkius.

Kokią pridėtinę vertę galima kurti šiandienos ir ateities pasaulyje bei kokios ribos mus stabdo nuo geresnio rytojaus – apie tai ir dar daugiau bus diskutuojama jau lapkričio 2-4 dienomis, Vytauto Didžiojo universitete, Kaune.

***

Moksleivių atranka vyksta iki spalio 26 d. (imtinai). Vietų skaičius yra ribotas. Pirmenybė bus suteikiama tiems moksleiviams, kurie turi ne tik gerus mokymosi rezultatus, bet yra aktyvūs visuomeninėje veikloje mokykloje ir už jos ribų. Registracijos nuoroda. Į kiekvieną iš trijų kompetencijų ugdymo „VDU Camp: ribų nėra“ ciklo etapą atranka vyks atskirai.

„VDU Camp: ribų nėra“ kaina – 12 Eur. Į kainą įeina kūrybinės dirbtuvės, praktiniai užsiėmimai, paskaitos, pietūs. Apgyvendinimas nėra suteikiamas.

 Daugiau informacijos:

  • VDU Studijų informacijos centras
  • Adresas K. Donelaičio g. 52-116, 44248, Kaunas
  • Telefonas (8 37) 323 206
  • El. paštas vdu@vdu.lt

Komentarai

Anonimas

Kokiai amžiaus grupei skirta?

Studijų informacijos centras

Šis renginys yra skirtas 10 - 12 klasių moksleiviams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.