„Moksleivių diena VDU“ kviečia į profesijų ir savęs pažinimą

1629

Vyresnių klasių moksleiviams dažnai tenka išgyventi informacijos ir įvairių siūlomų galimybių perteklių. Tuo pačiu metu, paradoksaliai, jiems atrodo, kad daugybė atvirų durų visgi yra uždarytos, o nei vienas siūlomas profesinis pasirinkimas neatitinka tikrųjų norų.

Sausio 26 d., penktadienį, 10-13 val. Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyks informacinis, pažintinis renginys „Moksleivių diena VDU“, kurio metu 10-12 klasių moksleiviai bus kviečiami į (pa)tyriminę atvirų durų dieną. Jos metu bus laužomi specialybių pasirinkimo standartai, paneigiami stereotipai apie įvairias mokslo ar veiklos sritis, o svarbiausia – kiekvienas moksleivis galės ieškoti savų atvirų durų į ateities studijas.

„Moksleivių dienos VDU“ patyrimai ir eksperimentai, siekiant įminti asmenines ir visatos paslaptis, vyks VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23). Čia renginio dalyvių lauks universiteto fakultetai, eksperimentų ir pramogų erdvės. Šiemet vietoje paskaitų fakultetai kvies dalyvauti interaktyviose veiklose ir taip išbandyti save skirtingose mokslo srityse.

Į universitetą su moksleiviais susitikti atvyks ir savo profesinio kelio maršrutus ir iššūkius pristatys VDU absolventai, kurie nelaukia darbo pasiūlymo, o patys tampa darbdaviais, kurie kelia klausimus „kodėl?“ ir bando ieškoti į juos atsakymų, kurie yra socialiai atsakingi ir nebijo keisti bendruomenių gyvenimo ar net spręsti globalias problemas bei tie, kuriems įvairių technologijų ir mokslo naujovės yra ne tik darbo įrankis.  Tarp jų – reklamos agentūros „Cocos“ vadovas, kūrybininkas ir rašytojas Mantvydas Leknickas, VDU Demografinių tyrimų centro darbuotojas, Etninių tyrimų instituto mokslo darbuotojas, migracijos ekspertas dr. Karolis Žibas, istorijos mokytojas ir Raseinių turizmo ir verslo informacijos  centro „Atrask Raseinius“ vadovas Arnas Zmitra bei kt.

Be absolventų su moksleiviais susitiks ir aktyvūs VDU studentai, tarp jų – 2017 metų startuolio apdovanojimą pelniusios komandos narė, jaunieji mokslininkai, socialinių tinklų herojai bei įvairių studentiškų organizacijų atstovai.

VDU Karjeros centras moksleiviams padės išsirinkti savo profesinį tipą ir taip labiau įsigilinti į asmenines kompetencijas ir ateities siekius, pažinti save. Į pažintį su savo kūnu kvies VDU Sporto centras, o aktyviausiems jaunuoliams siūlys ištvermės iššūkį. VDU Studentų atstovybė interaktyvaus protmūšio metu tikrins jaunuolių pilietines žinias. Renginio dalyviai taip pat galės daugiau sužinoti apie šių VDU organizacijų veiklą, universiteto siūlomas karjeros galimybes, verslumą ir studentų savivaldos  iniciatyvas.

Moksleiviai taip pat galės susipažinti su interaktyviomis sistemomis, tokiomis kaip gestais valdomi kompiuteriai, netradiciniai sistemų valdymo būdai, virtuali realybė, retro žaidimai, patyrinėti robotus ir jų jausmus bei kitus robotikos sprendimus.

Norintiems ne tik susipažinti ir (pa)tyrinėti studijas, VDU dėstytojai rengs interaktyvius-informacinius susitikimus, kur bus diskutuojama apie mokslo ir studijų naudą kasdieniniame gyvenime, kaip komunikuoti rizikas, kad būtų išvengta krizių ar konfliktų, kaip sumažinti neigiamus jų padarinius, kaip pažinti save per kūno kalbą. Dėstytojai aptars ir „gatvės gyvenimo“ taisykles – apie visas asmens teises ir kaip elgtis tam tikrose nemaloniose situacijose moksleiviams pasakos VDU Teisės fakulteto atstovai.

„Moksleivių diena VDU“ kviečia dalyvauti VDU Užsienio kalbų instituto dėstytojų vedamuose kirgizų, ispanų, turkų, korėjiečių, italų, šiuolaikinės hebrajų, vokiečių ir anglų kalbų pradžiamoksliuose. Universitete veikiantis Užsienio kalbų institutas, siūlantis mokytis 30 modernių ir klasikinių kalbų, vyresnių klasių moksleivius taip pat kvies išbandyti savo anglų kalbos žinias bei įgūdžius ir sudalyvauti testavime, kuris padės pasiruošti šios užsienio kalbos brandos egzaminui.

Atvirų durų renginyje veiks VDU Studijų informacijos centras, kurio metu universiteto atstovai atsakys į visus su studijų programomis, priėmimu ir studijų aplinka susijusius klausimus.

Renginyje kviečiami dalyvauti moksleiviai iš visos Lietuvos.

Visi norintys dalyvauti renginyje „Moksleivių diena VDU“ kviečiami registruotis internetu.

Junkitės prie renginio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Detali renginio programa

Didesnes moksleivių grupes galima užregistruoti ir telefonu: +370 37 323 206 arba elektroniniu paštu: vdu@vdu.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.