Moksleiviams – etninės kultūros renginiai

1556

Kovo 7 d., šeštadienį, 10 val., VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52, II a. fojė) įvyks pirmasis moksleiviams skirtos „Jaunojo etnologo akademijos“ renginys. Akademijos užsiėmimai vyks kas antrą šeštadienį.

Dalyvių lauks paskaitos, diskusijos aktualiomis etninės kultūros temomis, praktiniai užsiėmimai, ekskursijos po Kauno miestą ir kita veikla.

Moksleiviai sužinos, kas slepiasi po terminais „etninė kultūra“, „tradicijos“, kaip perduodamos, kuriamos tradicijos ir kodėl laikas nuo laiko iškyla poreikis jas atkurti. Jie taip pat galės rasti atsakymus ir į kitus įdomius klausimus. Kaip keičiasi tradicinis folkloras ir kokiais pavidalais jis reiškiasi šiandien? Kokių tradicinio folkloro pavyzdžių, tik apsivilkusių modernų rūbą, galima rasti elektroninėje erdvėje, mobiliuosiuose telefonuose?

Moksleivių lauks ir ekskursijos po Kauną, kurių metu dalyviai į miestą pažvelgs tyrėjų akimis. Miestas atsiskleis kaip daugiasluoksnės atminties vieta, įvairias kultūras, skirtingus žmones apjungianti erdvė.

Paskaitos vyks VDU kas antrą šeštadienį nuo 10 valandos: kovo 7, 21, balandžio 2, 18, gegužės 9, 23, birželio 5 ir 15 dienomis.

Registruotis į pavasario semestro užsiėmimus galima el. paštu a.venskiene@hmf.vdu.lt arba telefonu Kaune – (8-37) 327832.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.