Moksleiviai susipažino su Vytauto Didžiojo universitetu iš arčiau

2241

Sausio 12 d. Vytauto Didžiojo universitetas plačiai atvėrė duris ir pasitiko visą būrį moksleivių ir mokytojų. Nuo pat ankstyvo ryto paskutinius pasiruošimo darbus pradėjusi organizatorių komanda baiminosi, kad darganotas oras gali atbaidyti moksleivius. Tačiau sausakimšos VDU erdvės parodė, jog moksleiviai domisi studijomis ir savo ateitimi.

Visą dieną trukęs renginys kiekvieną kvietė aplankyti įvairiausių veiklų kupinus šešis VDU Humanitarinių ir Socialinių mokslų fakultetų pastato aukštus. Kiekviename aukšte apsilankiusį stebino vis kitokios veiklos. Vienas iš didžiausių traukos centrų buvo antrajame aukšte vykusi fakultetų mugė, kurioje moksleiviai galėjo ne tik sužinoti visas studijų aktualijas, bet ir akis į akį pabendrauti su dominančio fakulteto studentais ir dėstytojais. 

Tiksliųjų mokslų ir eksperimentų gerbėjai skubėjo į trečiąjį aukštą, kuriame buvo įsikūrusi „Eksperimentų oazė“. Įvairius eksperimentus ir naujausias technologijas demonstravo VDU Informatikos ir Gamtos mokslų fakultete fakultetai.

Muzikiniu fonu rūpinosi studentų atstovybės didžėjai ir VDU radijo komanda, kuri ėmė interviu iš svečių ir dalino prizus. Ketvirtajame aukšte buriavosi moksleiviai, kurie norėjo papulti į „Asmeninio tobulėjimo oazę“. Čia įvairių lektorių, tarp jų – ir organizacijos „Kitas variantas“ skaitomos paskaitos nepaliko abejingų. Šiame aukšte neteko nuobodžiauti ir mokytojams, kurie buvo kviečiami į tris visos dienos seminarus apie auditorijos valdymą ir bendravimą su moksleiviais.

Pačio didžiausio dėmesio sulaukė VDU ir „Kitas variantas“ organizuojamo projekto tęsinys „Matuokis profesiją“, įsikūręs antrajame ir penktajame pastato aukštuose. Atvykę pasiryžo net stovėti, kad tik galėtų pasiklausyti VDU absolventų pasakojimų apie sėkmingas karjeras ir gauti vertingų patarimų. „Matuotis profesiją“ padėjo tokie specialistai kaip informacinių technologijų auditorius Bronislovas Balvočius, fotografas Romualdas Požerskis, psichologė-psichoterapeutė Ieva Stripeikienė, verslo konsultantė Aušra Pažėraitė ir kiti.

Išsamūs karjeros bei anglų kalbos bendrųjų pasiekimų testai leido moksleiviams įsivertinti savo žinias ir susidaryti vaizdą apie jiems labiausiai tinkančią būsimą specialybę. Ir tai dar ne visos veiklos, kurios kvietė atvykusius domėtis, pažinti ir patirti. Visi apsilankę neabejotinai susikrovė didelį įspūdžių bagažą.

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi Lietuvos moksleivija. Buvo įspūdinga ir intensyvi diena. Daug klausimų ir atsakymų, šypsenų ir ryžto, motyvacijos ir žingeidumo. Tikiu, kad kartu galėsime įgyvendinti svajones“, – sakė VDU Humanitarinių mokslų fakulteto prodekanas doc. dr. Jonas Vaičenonis.

Moksleivių antplūdžiu džiaugėsi ir VDU Muzikos akademija. „Labai džiaugiuosi, kad jaunimas labai domisi studijomis VDU Muzikos akademijoje. Labiausiai džiugina tai, kad pretenduoja stoti ne tik kauniečiai. Sulaukėme besidominčių iš įvairių Lietuvos regionų bei didžiųjų Lietuvos miestų – Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus“, – teigė VDU Muzikos akademijos dekanas doc. dr. Saulius Gerulis.

Pasak VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto prodekanės dr. Miglės Šontaitės, šiemet moksleivių diena buvo puikiai organizuota ir pritraukė labai daug moksleivių. „Smagu, kad universitete šurmuliavo moksleiviai, kurie aktyviai domėjosi studijomis universitete, buvo motyvuoti ir suinteresuoti asmeniniu tobulėjimu. Manau, kad šis renginys parodė tikrąjį universiteto veidą ir sudomino moksleivius studijomis VDU“, – džiaugėsi EVF prodekanė.

VDU Studentų atstovybė taip pat džiaugėsi atvykusių moksleivių gausa bei aktyviu jų susidomėjimu studentišku gyvenimu Vytauto Didžiojo universitete. „Moksleiviai puikiai leido laiką žaisdami atstovybės parengtus žaidimus, atsakinėdami į parengtus klausimynus apie universitetą ar tiesiog draugiškai šnekučiuodamiesi su jau esamais studentais," – sako VDU Studentų atstovybės Kultūros komiteto koordinatorė Neringa Kirijenkaitė.

Renginio pabaigoje fejerverku suspindęs milžiniškas tortas ir VDU studentės Renatos Novogreckaitės dainos leido atsipalaiduoti ir visiems drauge aptarti prabėgusią dieną.

Po renginio grįžę moksleiviai suskubo padėkas ir šiltus žodžius išlieti interneto erdvėje, specialiai jiems sukurtame „Facebook“ puslapyje VDU.moksleiviams.

Reginį organizavo VDU Studijų marketingo tarnybos komanda.

Kviečiame žiūrėti Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą, Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) ir Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.