Moksleiviai dalyvavo konkurse „Tikėjimas ir mokslas – du sparnai kilti į tiesą“

1396

Kovo 23 d. VDU Katalikų teologijos fakultete (KTF) vyko respublikinio moksleivių kūrybinių-mokslinių darbų konkurso „Tikėjimas ir mokslas – du sparnai kilti į tiesą“ finalas. Konkurso tikslas – skatinti vyresniųjų klasių moksleivius gilintis į mokslo ir krikščioniškojo tikėjimo sąsajas, remiantis  Alberto Einšteino mintimi, kad mokslas be religijos yra luošas, o religija be mokslo yra akla.

Pirmas konkurso etapas vyko vyskupijose, kurios atrinko ir pristatė į antrąjį etapą iki 7 įvairaus žanro darbų: referatų, esė, multimedijos ir video prezentacijų, eilėraščių, piešinių. Darbus vertino komisija, kurią sudarė KTF dekanas doc. dr. B. Ulevičius, Kauno arkivyskupijos katechetikos centro vadovas doc. dr. A. Lukaševičius, Kauno miesto savivaldybės administracijos švietimo ir kultūros reikalų valdybos švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Rita Rasikienė, Kybartų K. Donelaičio gimnazijos tikybos mokytoja Vilija Stanaitienė bei KTF Studentų mokslinės draugijos pirmininkas G. E. Klimenka. Finale dalyvavo 15 moksleivių, kurie pristatė savo darbus, atsakinėjo į komisijos  klausimus ir varžėsi dėl trijų pirmųjų prizinių vietų.

Visus susirinkusiuosius pasveikino VDU KTF dekanas dr. Benas Ulevičius. Jis džiaugėsi, jog Bažnyčia akademinėje aplinkoje vykdo atviro dialogo misiją, pasirodo kaip dialogo verta partnerė, bendražygė tiesos ieškojime. Dekanas išreiškė viltį, kad šis antrus metus vykstantis konkursas duos naujo akstino ieškojimams tiek gamtamokslio atstovams, tiek nuoširdžiai tikintiems žmonėms. Gamtos ir kitų mokslų atstovams išlieka svarbus prasmės klausimas. Prasmė bet kurią mokslo sritį daro ugdančia ir kuriančia, o ne griaunančia ar žlugdančia. Išsilavinimas be prasmės ir vertybių labai greit pavirsta į naudos ieškojimą ir silpnesnio išnaudojimą.

Prizinių vietų laimėtojai apdovanoti pinigine parama kelionei į velykinį jaunimo susitikimą Taizę vienuolyne Prancūzijoje. Pirmąją vietą užėmė Jogilė Rizgelytė iš Vilniaus Karoliniškių gimnazijos už darbą „Ar tikėjimas – tai prarasti protą, kad laimėtum Dievą(?)“, antroji vieta atiteko Kotrynai Lienytei iš Telšių Žemaitės gimnazijos, pristačiusiai darbą „Žmogus būties slėpinio akivaizdoje: saviieška“, trečioji vieta – Mildai Banionytei iš Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos už darbą „Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos požiūrio į dirbtinį apvaisinimą kitimas“.

VDU KTF dėstytojas ir konkurso iniciatorius Artūras Lukaševičius džiaugėsi, kad renginys sulaukia vis didesnio susidomėjimo, kyla pristatomų darbų lygis ir parodo kiek daug Lietuvoje yra kūrybingų bei krikščioniškoms vertybėms neabejingų 9-12 klasių moksleivių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.