loader image

Netekome VDU profesoriaus Povilo Zakarevičiaus

696 1

Eidamas 73-iuosius metus rugsėjo 11 d. mirė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, vienas iš Lietuvos vadybos mokslų pradininkų Povilas Zakarevičius.

Povilas Zakarevičius gimė 1945 m. birželio 14 d. Gudžiūnuose, Kėdainių rajone. 1969 m. Kauno politechnikos institute jis įgijo inžinieriaus-ekonomisto kvalifikaciją, 1975 m. – Ekonomikos mokslų kandidato (daktaro) mokslinį laipsnį Maskvos valdymo institute. 1982 m. mokslininkui suteiktas docento mokslinis pedagoginis vardas, 1986 m. Ekonomikos mokslų daktaro (habilituoto daktaro) mokslinis laipsnis, 1988 m. Profesoriaus mokslinis pedagoginis vardas, o 1993 m. Lietuvos mokslo taryboje įgytas nostrifikuotas habilituoto daktaro mokslinis laipsnis ir suteiktas Profesoriaus mokslinis pedagoginis vardas. 2011 m. jis tapo Lietuvos mokslų akademijos tikruoju nariu (akademiku), taip pat buvo Europos vadybos asociacijos Generalinės asamblėjos nariu. 17 metų profesorius vadovavo Vadybos mokslų krypties doktorantūros komitetui.

Prof. P. Zakarevičius beveik 30 metų paskyrė Vytauto Didžiojo universitetui – buvo jo Atkūrimo iniciatyvinės grupės, Atkūrimo tarybos, Atkuriamojo senato ir vėlesnių senatų narys, pagrindinis VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto kūrėjas, pirmasis jo dekanas, 13 metų dirbo universiteto studijų prorektoriumi. Jam vadovaujant sukurta ir aprobuota pirmoji verslo administravimo ir vadybos studijų programa. 2015 m. Povilui Zakarevičiui suteiktas VDU garbės profesoriaus vardas.

Povilo Zakarevičiaus veikloje susitelkė prasmingos idėjinės nuostatos bei gilūs moraliniai dabarties ir ateities vaizdiniai. Akademikas visuomet skyrė daug laiko studentams – aktyviai dėstė, jam vadovaujant disertacijas apgynė 15 doktorantų. Akademiniam jaunimui jis siekė ne tik perduoti vadybos mokslų žinias, bet ir ugdyti intelektualią, atvirą jaunąją kartą.

Profesorius išleido 10 monografijų, publikavo virš 80 straipsnių, įsteigė pirmąjį Lietuvoje vadybos mokslų žurnalą „Organizacijų vadyba: sisteminiai tyrimai“, buvo jo redakcinės kolegijos pirmininkas, kitų mokslo žurnalų redakcinės kolegijos narys.

Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenė visuomet prisimins profesorių Povilą Zakarevičių kaip įkvepiantį kolegą, patariantį draugą, nuoširdų bičiulį, kupiną dvasios šviesos žmogų.

***

Atsisveikinimas su profesoriumi Povilu Zakarevičiumi vyko rugsėjo 13 d. VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7). Laidotuvės vyko rugsėjo 14 d. Kauno Petrašiūnų kapinėse.

Komentarai

Andrius

Buvom šalia ir mokėmės EVF iš gerb. Povilo nuo pat VDU atkūrimo dienų.. profesorius buvo daugelio iš mūsų bakalurų ir magistrų darbų vadovas pagrindinių disciplinų dėstytojas.. daug gerų akimirkų ir žinių nepamirštu iki śiol.. ir po studijų bėgant metams buvo malonu susitikti universiteto erdvėse ir renginiuose.. liūdime drauge su VDU ir EVF bendruomene..vilties ir ramybės šeimai.. VDU Absolventų klubo vardu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.