Mirė VDU garbės profesorius Vytas Gruodis

Gegužės 15 dieną, būdamas 88-erių, mirė VDU garbės daktaras, vienas Baltijos vadybos instituto (BMI) kūrėjų, tarptautinio verslo ekspertas Vytas E. Gruodis. Visa universiteto bendruomenė reiškia nuoširdžią užuojautą artimiesiems, draugams, kolegoms ir bendražygiams.

V. Gruodis gimė 1930 m. lapkričio 3 d. Lietuvoje. Antrojo pasaulinio karo metais pasitraukęs iš gimtinės, jis daugiausia gyveno Kanadoje, taip pat Austrijoje, Argentinoje, Šveicarijoje ir Italijoje. Kanadoje V. Gruodis studijavo Otavos Karletono universitete, taip pat yra baigęs įvairių institucijų, pavyzdžiui, Harvardo verslo mokyklos ir Amerikos vadybos asociacijos teikiamas kvalifikacijos tobulinimo programas.

Prieš grįždamas į Lietuvą, V. Gruodis daugiau nei 30 metų dirbo aukščiausio lygio vadovu įvairiose plataus vartojimo prekių ir pramonei skirtų produktų gamybos sektoriaus įmonėse. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, V. Gruodis grįžo į gimtinę. Nuo 1993 iki 1997 metų jis vadovavo Atviros Lietuvos fondui, įkūrė Lietuvos investicijų agentūrą, kuri vėliau tapo Lietuvos ekonominės plėtros agentūra (LEPA).

Nuo 1997 iki 2002 metų V. Gruodis ėjo LEPA generalinio direktoriaus pareigas. 1998 metais LEPA buvo viena iš organizacijų, įkūrusių Baltijos vadybos institutą (BMI), o V. Gruodis tapo BMI valdybos pirmininku, 2002 metais – generaliniu direktoriumi.  2002 metais prezidentas Valdas Adamkus V. Gruodį apdovanojo LDK Gedimino ordino Komandoro kryžiumi.

2001–2005 metais V. Gruodis dirbo Vytauto Didžiojo universiteto taryboje. Pasibaigus kadencijai, jis toliau liko BMI valdybos nariu ir ėjo šias pareigas iki pat mirties. 2009 metais jam suteiktas VDU garbės daktaro vardas.

V. Gruodis buvo svarbi varomoji jėga kuriant ir plėtojant BMI, kurio vienas iš steigėjų ir akademinių partnerių yra Vytauto Didžiojo universitetas. BMI prisidėjo plėtojant VDU ryšius su svarbiais Europos universitetais ir stiprinant šio universiteto statusą pačioje Lietuvoje.