Menų fakulteto absolventei įteikta vardinė stipendija

1638

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakulteto (MF) Meno kuratorystės magistro studijų programos absolventei Neringai Krikščiūnaitei studijų baigimo proga buvo ne tik suteiktas magistro kvalifikacinis laipsnis, bet ir įteikta vardinė 1000 EUR dydžio Saliamono Banaičio stipendija.

DSC_9197

Absolventė studijų metu ne tik sėkmingai apgynė savo baigiamąjį darbą, bet paraleliai domėjosi ir tyrinėjo tarpukario Lietuvos menininkės Marijos Minginaitės (geriau žinomos slapyvardžiu Mary von Mingin) kūrybą. Šios veiklos rezultate paruošė menotyrinę apybraižą apie šios menininkės kūrybą ir veiklą. Už šį darbą, kuris praturtino žinias apie mažai žinomos ir tyrinėtos menininkės veiklą studentei ir buvo įteikta pati pirmoji vardinė Saliamono Banaičio stipendija.

Saliamono Banaičio vardinė stipendija universitete yra įsteigta 2016 m. jo vaikaičių, gyvenančių Kanadoje artėjančio Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečio proga. Stipendijos tikslas – remti ir skatinti gabiausius universiteto studentus atliekant mokslinius tyrimus ar menines veiklas susietas su pirmosios nepriklausomos mažai žinomomis Lietuvos asmenybėmis, Pasaulio piliečiais.

Saliamonas Banaitis (1866.07.15 – 1933.05.04) – Nepriklausomos Lietuvos visuomenės ir valstybės veikėjas, Lietuvos Tarybos narys, Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras, buvęs Vytauto Didžiojo universiteto studentas.

DSC_9390

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus