Meninio vertimo kursai pradedantiesiems vertėjams

3282

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga 2011 m. rudenį Vilniuje rengs meninio vertimo kursus pradedantiesiems vertėjams. Bus sudarytos dvi atskiros grupės – anglų ir vokiečių kalbų.

Kursų pradžia planuojama spalio 4 d., numatyti 8 seminarai kartą per savaitę nuo 18 iki 20 val. Tikslios atskirų grupių seminarų datos bus paskelbtos atrinktiems dalyviams.

Seminarus ves patyrę vertėjai. Esminė kursų dalis – praktiniai užsiėmimai. Kai kuriems seminarams kiekvienas dalyvis turės parengti iš anksto pateikto teksto vertimą, kuris bus grupėje detaliai analizuojamas ieškant geriausių sprendimų, aptariant galimus vertimo būdus. Kalbininkė kalbės apie lietuvių kalbos kultūrą, tipines vertėjų klaidas. Kursų dalyviai bus supažindinami su praktiniais vertėjo profesinio gyvenimo aspektais: autorine teise, sutarčių sudarymu, honorarų dydžiu, mokesčiais ir pan., taip pat gaus kitos naudingos informacijos.

Norintys lankyti kursus prašomi registruotis el. paštu info@llvs.lt iki rugsėjo 15 d.
Registracijos anketą galima rasti LLVS tinklalapyje.

Maksimalus kiekvienos grupės dalyvių skaičius – 10. Jeigu norinčiųjų dalyvauti bus daugiau nei vietų, dalyviai bus atrenkami pagal motyvaciją ir vertimo patirtį.

Atsakymai dėl priėmimo ar nepriėmimo į kursus užsiregistravusiesiems bus atsiųsti iki rugsėjo 25 d. Aktyviai lankiusiems seminarus ir kokybiškai verčiantiems dalyviams bus išduoti pažymėjimai.
Dalyvavimas nemokamas.

Beje, siekdama atkreipti leidėjų ir skaitytojų dėmesį į vertimo kokybę ir vertėjo darbą, ginti literatūros vertėjų teises ir profesijos prestižą, Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga vėl ketina skirti Antipremiją už aplaidų požiūrį į vertėjo darbą ir gerų leidybos tradicijų nepaisymą per pastaruosius trejus metus: už nevykusius grožinės ir humanitarinės literatūros vertimus, už netikusį redagavimą, už vertėjo teisių pažeidimą. Antilaureatais gali tapti leidėjai, verčiantieji, padoriai nemokantys nei originalo, nei lietuvių kalbos, aplaidūs ar neišmanūs redaktoriai, internetiniai knygynai ir kiti, nevertinantys vertėjų darbo ir literatūros.
Daugiau informacijos apie Antipremijas rasite LLKA tinklalapyje.

Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos informacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.