Lietuvos profesionaliam cirkui – 85-eri

799

VDU istorikų klubas kviečia į fotografijų parodą „Lietuvos profesionaliam cirkui – 85-eri“, kurios atidarymas vyks lapkričio 19 d., ketvirtadienį, 14 val., VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52, 5 a.).

Parodoje bus galima artimiau susipažinti su Lietuvos cirko istorija, pažvelgti į kasdienį ten dirbusių ir gyvenusių žmonių gyvenimą. Pirmą kartą eksponuojamose fotografijose atsivers visiškai kitoks, kasdieniškai nekasdienis 1930-1970 m. lietuvių gyvenimas.

Parodą rengia VDU istorikų klubas kartu su Istorijos katedra ir Lietuvos sporto muziejumi, kurio fonduose ir buvo atrastos parodoje eksponuojamos fotografijos.

Renginio „Facebook“ puslapis

Apie cirką

Cirko istorija siekia antikos laikus, kai Romos stadionuose ir amfiteatruose buvo rengiami įspūdingi renginiai žiūrovams. Europoje pirmasis cirkas buvo įkurtas XVIII a. pabaigoje – Londone padėjo veikti Astlio amfiteatras. Jo įkūrėjas – anglas Philip Astley (1742–1817 m.), laikomas šiuolaikinio cirko tėvu.

Cirko istorijai svarbi vieta yra ir netoli Lietuvos. XIX a. Smurgainyse (dabartinės Baltarusijos teritorija), veikė vienintelė Europoje „Meškų akademija“, kurioje buvo dresuojami lokiai Europos cirkams.

Nors lietuviai cirko pasirodymuose pradėjo dalyvauti dar XIX a., bet pirmas profesionalus lietuvių cirkas „Aušra“ buvo įkurtas tik 1930 m. Kaune. Cirkui vadovavo klaipėdiškis žvėrių dresuotojas Pranas Gudauskas ir iš Šilų kilęs, Leipcigo cirko artistų akademiją baigęs Petras Tarutis. Trupėje tuo metu buvo akrobatai, žonglieriai, klounai ir t. t.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.