Lietuvoje įsteigta Huntingtono ligos asociacija

2906

Spalio 2 d., ketvirtadienį, 18 val., VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyko Lietuvos Huntingtono ligos asociacijos steigiamasis susirinkimas.

Huntingtono liga (HL, taip pat žinoma kaip Huntingtono chorėja) – reta autosominiu dominantiniu būdu paveldima neurodegenaracinė liga, pažeidžianti sergančiųjų motorinę (judėjimo), kognityvinę (pažintinę), emocinę bei elgesio funkcijas. Progresuojant nervų sistemos pažeidimui pacientai netenka gebėjimo kalbėti, vaikščioti, valgyti, apsitarnauti. Dėl to žmogus tampa visiškai neįgaliu ir miršta. Dažniausiai šios ligos simptomai atsiranda vidutinio amžiaus darbingiems žmonėms, ja vienodai serga vyrai ir moterys. Vienam iš tėvų sergant HL, tikimybė ją paveldėti yra 50 proc. Šiuo metu galimas tik simptominis HL gydymas.

Lietuvoje Huntingtono liga diagnozuota 157 asmenimis, tačiau vertinant mokslinėje literatūroje nurodomą ligos dažnį, mūsų šalyje tokių pacientų ir asmenų, kuriems simptomai dar nepasireiškė, galėtų būti apie 350–550.

Beveik visose Europos šalyse yra įsteigtos Huntingtono ligos asociacijos, todėl analogiška įsteigta ir Lietuvoje, siekiant prisidėti prie šios ligos naujų gydymo būdų paieškų bei rūpintis parama ir pagalba šeimai, vienyti tiek sergančiuosius šia liga, tiek jų šeimos narius bei medicinos ir mokslo bendruomenę, pagerinti informacijos, susijusios su HL, medicinos ir socialinių paslaugų prieinamumą.

Lietuvos Huntingtono ligos asociaciją (LHLA) remia Europos Huntingtono ligos asociacija, ji įtraukta į Tarptautinį Huntingtono ligos asociacijos tinklą. LHLA palaiko ryšius beveik su visomis Europos HL asociacijomis bei neurologais, slaugos specialistais, mokslininkais, dalyvaujančiais Europos HL tinklo veikloje visame pasaulyje.

Apie Huntingtono ligą

LHLA puslapis tinkle „Facebook“ 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus