Lietuvoje siekiama įkurti pirmąjį universitetų klasterį

4084 1

Lapkričio 3 d. Kaune keturių šalies aukštųjų mokyklų rektoriai pasirašė memorandumą, kuriuo įtvirtinamas jų bendradarbiavimas kuriant pirmąjį šalyje universitetų klasterį.

Memorandumą dėl klasterio steigimo pasirašė Vytauto Didžiojo, Klaipėdos, Šiaulių ir Lietuvos edukologijos universitetų rektoriai. Klasterio steigėjai tikisi, kad klasteris padės bendradarbiauti įgyvendinant proveržį socialinių, humanitarinių, gamtos ir kitų mokslų srityse, gerinti studijų ir mokslo kokybę, nacionalinį ir tarptautinį konkurencingumą, efektyvų universitetų infrastruktūros panaudojimą, išlaikyti aukštojo mokslo prieinamumą regionuose.

Pasirašymas vyko Vytauto Didžiojo universitete, konferencijos „Lietuvos aukštojo mokslo politikos prieštaravimai“ metu.

Renginyje dalyvavęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius patikino, kad šis susitarimas yra svarbus ir savalaikis, o memorandumo dalyvių palaikomus, visuomenėje nepelnytai nuvertinamus socialinius ir humanitarinius mokslus valstybė taip pat rems.

„Humanitariniams ir socialiniams mokslams krepšelių nemažės – šie mokslai pabrėžia filosofinį, kultūrinį, istorinį ir moralinį vektorių kuriant ateities technologijų ir inovacijų ekonomiką, ugdant naujas kartas“, – sakė premjeras.

VDU rektorius prof. Juozas Augutis paaiškino, jog tai tik pirmasis žingsnis, tačiau taip tikimasi pagerinti situaciją – efektyviau išnaudoti turimus išteklius, ieškoti bendradarbiavimo modelio. „Pasirašėme ketinimų protokolą, dabar prasidės analizė, dirbsime toliau, sieksime išlaikyti regioninę studijų politiką. Klasteris atviras – prie jo gali jungtis ir daugiau universitetų, jų studijų programų. Rezultatų tikimės jau už metų“, – teigė VDU rektorius.

„Tokių klasterių yra ir JAV, ir Europoje. Jame veikdami mes pasieksime daugiau sinergijos. Universitetai nėra „UAB“, jie neturi būti veikiami verslo ir pramonės“, – pabrėžė Lietuvos edukologijos universiteto rektorius akad. Algirdas Gaižutis, pastebėjęs, jog klasteryje universitetai veiks lygiateisiškai.

Klaipėdos universiteto rektorius prof. Eimutis Juzeliūnas akcentavo, kad universitetų konkurencija turi būti tvarkinga, o klasteryje bus galima rengti naujus bendrus projektus. „Tikimės aukštesnės ne tik studijų, bet ir mokslinių tyrimų kokybės. Žiūrime teigiamai ir dėkojame VDU už lyderystę“, – sakė KU rektorius.

„Tai naujas iššūkis, kuris teigiamai prisidės prie Šiaulių universiteto veiklos. Sieksime gilesnio ir platesnio bendradarbiavimo studijų prieinamumo ir mokslinių tyrimų srityse. Tikimės, kad bendradarbiavimas leis efektyviau panaudoti žmogiškuosius resursus ir universitetų infrastruktūrą“, – lūkesčiais pasidalijo ŠU rektorius prof. Donatas Jurgaitis.

Bendradarbiavimo ryšius užmezgę universitetai tikisi ne tik gerinti mokslo ir studijų kokybę, bet ir kovoti su monopolija, atspindėti viešąjį interesą, išlaikyti universitetų regioniškumą. Ketinama stiprinti ir laisvųjų menų studijas, kurios akcentuoja visapusišką laisvos asmenybės lavinimą.

Memorandumas dėl Klaipėdos, Lietuvos edukologijos, Šiaulių ir Vytauto Didžiojo universitetų klasterio steigimo

Vaizdo įrašas

Nuotraukų galerija

Komentarai

studentas

Tikiuosi bus naudos, bet abejoju, nes reikia jugtis su geriausiais, o kas lieka po geriausiu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.