Lietuvoje įgytas diplomas atveria užsienio įmonių duris

251

Šiandien Jungtinėje Karalystėje dirbantis VDU absolventas Paulius Milašauskas teigia, jog prie sėkmingos karjeros neabejotinai prisidėjo ir jo įgytas platus išsilavinimas universitete.

Vaikiną dar mokykloje labiausiai domino tikslieji mokslai, puikai sekėsi matematika, biologija ir chemija, todėl jau tuomet jis svajojo studijuoti mediciną. Kaip jis pats sako, tokių svajojančių buvo labai daug, todėl pritrūko stojamojo balo iki valstybės finansuojamos vietos. Tačiau šis posūkis pastūmėjo pažvelgti į dominančią sritį plačiau ir išbandyti kitas specialybes.

Gavęs VDU pasiūlymą studijuoti biochemiją Gamtos mokslų fakultete, vaikinas apsidžiaugė: „Galima sakyti, kad pati specialybė pasirinko mane“. Iš aplinkinių ir artimųjų P. Milašauskas buvo girdėjęs gerų atsiliepimų apie studijas šiame universitete, kas ir padėjo apsispręsti, nedvejoti.

Vietoj medicinos – biochemijos magistras

2015 m. baigęs VDU Biochemijos bakalauro studijas, Paulius žinojo, jog pasirinko sau artimą specialybę, todėl po dvejų metų įgijo ir Biocheminės analizės magistro laipsnį. Universitete jis studijavo ne tik tiesiogiai su biochemija susijusias disciplinas, bet ir, rodos, nuo šio mokslo nutolusius dalykus. Pašnekovas džiaugiasi įgytu plačiu išsilavinimu ir gautomis žiniomis, kurios leido dirbti Lietuvos įmonėse, o vėliau ir užsienyje – Jungtinėje Karalystėje.

Gamtos mokslų fakulteto absolventas Paulius Milašauskas šiandien yra puikus biochemijos specialistas, kuris suderina ne tik darbą mokslinėse laboratorijose, bet ir aktyvų bei produktyvų laisvalaikį.

Džiaugiasi įgytu plačiu išsilavinimu

VDU alumnas pasakoja, jog tik pradėjus studijuoti, jam buvo sunku suprasti, kaip visiškai  su profesija nesusiję dalykai pasitarnaus tolimesniame karjeros kelyje. Įprasta manyti, jog biochemikas ir turi mokytis tik su šia sritimi susijusius dalykus. Tačiau keičiantis visuomenei, atsirandant naujoms technologijoms, pasauliui nuolat tobulėjant, specialistai taip pat turi mokėti greitai adaptuotis.

Pasak P. Milašausko, tarpdiscipliniškumas ir galimybė studijuoti įvairias disciplinas leidžia tapti universaliu ir dinamišku specialistu, kuris geba prisitaikyti prie rinkos pokyčių, išmano ir kritiškai vertina aplinkines sritis. „Kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad norint kilti karjeros laiptais nepakanka būti tik vienos srities specialistu. Reikia išmanyti ir teisę, ir ekonomiką, ir finansus. Todėl universitete papildomai įgytos žinios tikrai dar labai pasitarnaus ateityje“, – teigia jis.

Šiandien vaikinas jau gali vertinti studijas pagal žinių ir specialistų poreikį rinkoje: „Nors ir atrodė, kad šioje specialybėje  skiriama per daug dėmesio matematikai, statistikai ir fizikai, bet dabartiniame darbe tai labai praverčia. Studijas vertinu tikrai gerai ir nežinau, ar kažką keisčiau, jei turėčiau galimybę“, – VDU gautu išsilavinimu džiaugiasi specialistas.

Lietuvoje įgytas žinias pritaiko dirbdamas užsienyje

Baigęs studijas, pašnekovas dirbo Lietuvos įmonėse ir kėlė sau ambicingus tikslus – norėjo save pasitikrinti tarptautinėje įmonėje ir pakeisti aplinką. Dabar vaikinas dirba AG „Lonza Group“ Londone, Jungtinėje Karalystėje. Jis pats teigia, jog universitete įgytos žinios jam padėjo gauti šį darbą.

„VDU diplomas pripažįstamas ir užsienio šalyse. Jis buvo man itin reikalingas ir naudingas tam, kad atitikčiau darbdavio keliamus reikalavimus ir būčiau pakviestas į darbo pokalbį. Darbdavys labiausiai rūpinasi, kokias žinias atsineši su savimi, o ne kokiais pažymiais baigei. Todėl čia labai padėjo studijų metu įgytos kompetencijos bei platus išsilavinimas“, – savo patirtimi dalijasi biochemikas.

Nors P. Milašauskas sako nepastebintis didelių skirtumų tarp darbo Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje, tačiau jam visada buvo įdomu palyginti savo ir kolegų žinias. „Mokslas yra mokslas, nesvarbu, kur tu esi. Tikrai buvau maloniai nustebintas, kuomet diskusijų su kolegomis metu supratau, kad VDU įgytos žinios niekuo nenusileidžia Didžiosios Britanijos universitetuose įgytoms žinioms. Tuo teko įsitikinti ne kartą“, – teigia absolventas.

Nuolat stengiasi tobulėti

Pasak biochemijos specialisto, jo srityje privalu nuolatos tobulėti. Vaikinas džiaugiasi, jog dabartinis jo darbdavys labai rūpinasi, kad darbuotojai vis tobulėtų, siūlo įvairius mokymus tiek profesiniam augimui, tiek asmenybės ugdymui.

„Nežinau, ar įmanoma dirbant tokį darbą netobulėti. Nors daugumos analitinių metodų principai nesikeičia per dešimtmečius, tačiau keičiasi įranga, kuria atliekami eksperimentai, atsiranda vis daugiau ir daugiau automatizavimo, robotinių sistemų. Šiuo metu dirbu grupėje, kuri atsakinga už tokios naujos įrangos pritaikymą seniems metodams bei naujų analitinių metodų atradimui. Todėl vienas iš pagrindinių mano darbų – nuolatos sekti srities naujienas ir gilinti žinias“, – pasakoja P. Milašauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.