Lietuvių kilmės žurnalistei Ann Charles – medalis už šalies garsinimą

612

Vytauto Didžiojo universitetas skyrė sidabro medalį lietuvių kilmės JAV žurnalistei Ann Charles, Jungtinių Tautų korespondentei dienraštyje „The Baltic Review“. Įvertinimas A. Charles skirtas už jos darbus garsinant Lietuvos vardą atstovaujant šaliai Jungtinėse Tautose, prisidedant prie Baltijos šalių garsinimo tarptautiniu mastu ir įkuriant Lietuvos JT jaunimo asociaciją (LUNYA) Vytauto Didžiojo universitete.

Apdovanojimą A. Charles  įteikė Lietuvos generalinis konsulas Niujorke Julius Pranevičius ir LR nuolatinės misijos JT Niujorke ministrė patarėja Nida Jakubonė.

Savo padėkos laiške A. Charles, išsiųstame 2018 m. sausio 22 d., VDU rektorius prof. Juozas Augutis pažymėjo, kad laisvės idėjų, savirealizacijos siekių, taikaus bendrabūvio kūrimo dvasioje gimsta, auga, keičiasi, tobulėja laisvas žmogus – tokioje dvasioje dirba, kuria ir gyvena modernus universitetas, moderni valstybė, modernus pasaulis. Rektorius atkreipė dėmesį, kad Vasario 16-oji Lietuvai yra didelė šventė – tai ne tik šalies valstybės atkūrimo diena, bet ir VDU įkūrimo sukaktuvės.

„Minėdami šią visai lietuvių tautai svarbią sukaktį, su pagarba ir dėkingumu vertiname Jūsų darbus garsinant Lietuvos vardą. Jūsų, kaip akredituotos Jungtinių Tautų organizacijos žurnalistės ir pirmosios Lietuvos korespondentės šioje institucijoje, veikla yra nepaprastai svarbi ir reikšminga. Lietuvai tapus JTO nare Jūsų dėka Lietuvos vardas tarptautinėje bendrijoje tapo plačiai girdimas. VDU bendruomenės vardu nuoširdžiai dėkojame Jums už atstovavimą Lietuvos reikalams Jungtinėse Tautose. Tegul Lietuvos šimtmečio šventė tampa naujų priesakų ateities Lietuvai proga!“, – laiške rašė VDU rektorius.

Po ceremonijos A. Charles nuoširdžiai padėkojo VDU prorektorei prof. Inetai Dabašinskienei ir rektoriui prof. Juozui Augučiui už jai skirtą apdovanojimą. Laureatė taip pat išreiškė dėkingumą  Jūratei Landsbergytei, Jungtinių Tautų Lietuvos asociacijos direktorei, už bendradarbiavimą su VDU prorektore prof. I. Dabašinskienė. JTO Lietuvos asociacija yra Jungtinių Tautų asociacijų pasaulinės federacijos (WFUNA) narė.

Savo kalboje Ann Charles taip pat akcentavo darbus, kuriuos atliko velionis Algis Tomas Geniušas, 17 metų ėjęs JT Lietuvos asociacijos vadovo pareigas ir įkvėpęs žmogaus teisėms skirtas universitetų programas, bei Olivia Wells, buvusi VDU studentė iš JAV. Pastaroji dalyvavo WFUNA susitikime Niujorke su Ann Charles ir Pablo Angulo-Troconis, federacijos atstovu, atsakingu už WFUNA jaunimo programas ir darnų vystymąsi.

2016 m. gegužės 23 d. VDU tarptautinių ryšių prorektorė prof. I. Dabašinskienė ir JT Lietuvos asociacijos direktorė J. Landsbergytė pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria buvo įtvirtintas Lietuvos JT jaunimo asociacijos (LUNYA) įkūrimas. JT Lietuvos asociacija buvo pirmoji tokia institucija, įkurta Baltijos šalyse.

Pirmasis susitikimas, skirtas Baltijos šalių JT asociacijoms, įvyko Jungtinėse Tautose Ženevoje, Šveicarijoje. Susitikime dalyvavo  JT asociacijų pasaulinės federacijos (WFUNA) generalinis sekretorius dr. Marekas Hagmayeris, Ann Charles (Lietuva), Ines Apelis (Latvija) ir Sirje Ainso (Estija). 1991 m. rugsėjo 17 d. Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavos pirmą kartą suplevėsavo virš JT būstinės.

Nuotraukoje (iš kairės į dešinę): LR nuolatinės misijos JT Niujorke ministrė patarėja Nida Jakubonė,  „The Baltic Review“ Jungtinių Tautų korespondentė Ann Charles (centre) su VDU sidabro medaliu už nuopelnus ir Lietuvos generalinis konsulas Niujorke Julius Pranevičius. Nuotr. – CSC.

Straipsnis parengtas pagal „The Baltic Review“ informaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.