loader image

„Subtitrai“. Lietuviško kino (pa)tyrimai

subtitrai_fb1

Pavasarį kauniečiai kviečiami žiūrėti lietuvišką kiną su „Subtitrais“ – tačiau ieškoti jų ne ekrano apačioje, o tarp eilučių: tarp herojų minčių persmelktos tylos ir prasmę sumaniai užmaskavusio siužetinio triukšmo.

Kino vakarų serija „Subtitrai“ – tai lietuviško kino seansai „Romuvoje“ (Laisvės al. 54), kurie leidžia iš arčiau pažvelgti į neretai mums pro akis praslystančius, tačiau atidaus ir net akademinio žvilgsnio vertus filmus. Seansuose dalyvauja ir apie filmų idėjas diskutuoti kviečia ne tik patys jų kūrėjai, bet ir Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojai bei mokslininkai, kurie filmo problematiką užčiuopia iš savo nagrinėjamos srities perspektyvos.

„Subtitrai“ kviečia prisiminti, kad lietuviškas kinas yra mūsų tapatybės dalis – jo  pasakojimai arčiausi mums tiek istorine, tiek psichologine prasme, padeda geriau pažinti save ir šalį, kurioje gyvename. Tikimasi, kad atviros diskusijos ir kritika prisidės prie pirmų tvirtesnių Lietuvos kino žingsnių ir sukurs dar geresnes sąlygas lietuviškai kūrybai.

Renginius organizuoja kino teatras „Romuva“ ir Vytauto Didžiojo universitetas.