loader image

Konstitucijos egzaminą šiemet kūrė VDU teisės ekspertai

1389

Spalio 3 d. visoje Lietuvoje vyko pirmasis Konstitucijos egzamino etapas. Egzamino užduotis visiems Lietuvos gyventojams ir teisės specialistams ar teisę studijuojantiems asmenims šį kartą rengė Vytauto Didžiojo universiteto teisės ekspertai, laimėję Teisingumo ministerijos organizuotą atranką.
Šių metų spalį Lietuva mini Konstitucijos 25-ąsias metines, todėl egzamino metu nemažai dėmesio skirta istorinei Konstitucijos raidai.
Tarpukariu buvo priimtos trys nuolatinės (1922 m., 1928 m. ir 1938 m.) ir trys laikinosios (1918 m., 1919 m. ir 1920 m.) Konstitucijos – šiandienio pagrindinio valstybės įstatymo pirmtakės.
„Konstitucija nėra tik sausas įstatymo žodis – tai ir teisės dvasia, kuria remiamės visose gyvenimo sferose. Konstitucijos išmanymas gali keisti mūsų gyvenimą – padėti ginti savo pažeistas teises bei teisėtus interesus, siekti visuomenės gerovės, ginti demokratines vertybes. Kiekvienas pilietis, ieškantis atsakymų apie mūsų visuomenę ir teisę, juos gali surasti Konstitucijoje, todėl įsigilinti į jos principų ir normų prasmę reikalinga kiekvienam“, – kviesdama dalyvauti šventiniame egzamine sakė teisingumo ministrė Milda Vainiutė.
Konstitucijos egzamino dalyviai dėl geriausiai išmanančio pagrindinį šalies įstatymą vardo varžėso atskirose grupėse: mokiniai, nuteistieji, aklieji, teisinį išsilavinimą turintys bei teisinio išsilavinimo neturintys asmenys.
Spalio 25 dieną 32 geriausieji Konstitucijos žinovai bus pagerbti Prezidentūroje vyksiančioje ceremonijoje.
Konstitucijos egzaminas rengiamas vienuoliktus metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.