Konferencijoje aptartas bendradarbiavimas tarp VDU ir bendrojo ugdymo mokyklų

1023

Sausio 10 d. VDU mažojoje salėje (Daukanto g. 28, II a.) vyko Edukologijos katedros organizuota praktinė konferencija „Universiteto ir bendrojo ugdymo mokyklų bendradarbiavimas tobulinant studentų praktiką“, kuri buvo skirta diskusijai apie studentų praktikų organizavimo tobulinimą ir bendradarbiavimo tarp VDU Edukologijos katedros ir bendrojo ugdymo mokyklų perspektyvas.

Konferencijoje dalyvavo atstovai iš 12 Kauno bendrojo ugdymo mokyklų – direktoriai, direktorių pavaduotojai, mokytojai. Renginio dalyvius pasveikino VDU Studijų prorektorius doc. dr. Kęstutis Šidlauskas. Socialinių mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Jonas Ruškus pažymėjo praktikos ir praktinio mokymosi universitetinėse studijose svarbą ir reikšmę.

Edukologijos katedros vedėja prof. habil. dr. Margarita Teresevičienė pristatė katedros vykdomas programas ir jų pobūdį. Edukologijos katedros praktikų koordinatorė dr. Odeta Norkutė pristatė pranešimą apie studijų formų pasirinkimo galimybes ir jų dermę su praktika. VDU tarpinstitucinio bendradarbiavimo organizuojant studentų praktiką gaires apžvelgė katedros dėstytoja doc. dr. Eglė Stasiūnaitienė. Prof. dr. Laima Sajienė apžvelgė praktikos vadovų rengimo programos mokytojams galimybes.

Konferencijos metu vyko aktyvi diskusija, kurios metu išryškėjo miesto gimnazijų ir vidurinių mokyklų vadovų ir mokytojų susidomėjimas studentų praktikų tobulinimu bei galimybe prisidėti prie jaunų mokytojų rengimo. Renginio organizatoriai pakvietė dalyvavusius toliau bendradarbiauti praktikų vykdyme ir tobulinime, kvietė glaudesniam bendradarbiavimui įgyvendinant studijas.

Apibendrinant konferenciją, numatyta bendradarbiavimą pradėti nuo konkrečių darbų: mokyklos priims studentus praktikantus, o universitetas įsipareigojo organizuoti paskaitas bei seminarus, kuriais bus siekiama tobulinti pedagogų kvalifikaciją.

Šis ir kiti panašūs renginiai rodo, kad universitetas tapo iš tikrųjų atviru, o darbdaviai – neabejingi būsimų specialistų rengimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.