Konferencijoje – apie smurtą prieš vaikus

1120

Vasario 18–19 d. Kauno savivaldybės Didžiojoje salėje (Laisvės al. 96) Kauno miesto savivaldybė, Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas ir VDU surengė konferenciją „Kartu prieš smurtą. Tarpinstitucinis bendradarbiavimas vykdant smurto prieš vaikus prevenciją“.

Konferencijoje buvo kreipiamas dėmesys į patyčių ir smurto prieš vaikus prevencijos programas ir tarpinstitucinį bendradarbiavimą, teikiant pagalbą nukentėjusiems vaikams. Pasak Kauno miesto savivaldybės mero Andriaus Kupčinsko, vaikai yra labiausiai pažeidžiama visuomenės dalis. „Smurtas prieš juos – sudėtingas socialinis reiškinys, susijęs su visuomenės pasaulėžiūra ir vertybėmis. Jaunimo nusikalstamumas ir savižudybių skaičius Lietuvoje taip pat nemažėja. Apie tai reikia išdrįsti diskutuoti viešai ir nelikti abejingiems“, – tvirtina meras.

Daugelis Lietuvoje vykdomų programų siekia mažinti smurtą prieš vaikus su visomis jo apraiškomis, orientuojantis į jo prevenciją ir intervenciją, apimant visas smurto rūšis ir formas. Tad konferencijos metu pasidalinta informacija apie įvairių institucijų vykdomas prevencijos priemones ir projektus, mokslininkų atliekamus tyrimus, aptarti novatoriški veiklos metodai, tarpinstitucinio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės, įgyvendinant bendras iniciatyvas ir programas.

Tarptautinėje konferencijoje žiniomis ir patirtimi dalinosi LR vaiko teisių kontrolierė, LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė, Kauno jaunimo mokyklos, Psichologinės paramos ir konsultavimo centro, Šeimos santykių instituto, Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos ir Švietimo ir ugdymo skyrių, Kauno m. socialinių paslaugų centro, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato specialistai, VDU Socialinių mokslų fakulteto bei Kauno kolegijos Socialinio darbo katedros mokslininkai, Kauno tarptautinių partnerių atstovai iš Bialystoko (Lenkija), Hordalando apskrities (Norvegija), Lipės apskrities (Vokietija), Rygos (Latvija) ir Tartu (Estija).

Programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.