Konferencijoje – apie rašytojų A. Nykos-Niliūno ir B. Krivicko likimus

310

Birželio 13-14 dienomis Vilniuje ir Kaune vyks konferencija „Alfonsas Nyka-Niliūnas ir Bronius Krivickas: likiminiai kartos pasirinkimai“, skirta prieš šimtmetį gimusių rašytojų – Alfonso Nykos-Niliūno (1919–2015), Broniaus Krivicko (1919–1952) – ir kitų tos rašytojų kartos pasirinkimų ir kūrybos analizei. Pirmoji konferencijos diena vyks Vilniuje, o antroji – Kaune, Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25, III a., Kaunas).

Birželio 13-ąją vyksianti pirmoji konferencijos dalis bus skirta A. Nykos-Niliūno kūrybos ir veiklos refleksijai: daugiau nei 10 pranešėjų aptars poeto gyvenimą, kūrybą bei tapatybę. Ši konferencija vyks Vilniaus universitete, Filologijos fakultete (Universiteto g. 5, Kristijono Donelaičio auditorija), vakaro pabaigoje renginys persikels į Vilniaus paveikslų galeriją (Didžioji g. 4), kur vyks poetui skirtas atminimo vakaras „Kaip aš parvesiu namo / Savo ilgesį dulkių ir dilgės spalvos“. A. Nykos-Niliūno poeziją skaitys aktorius Andrius Bialobžeskis, atskirą programą atliks pianistas Gabrielius Alekna.

Antroji konferencijos diena persikels į Kauną, Prezidento Valdo Adamkaus biblioteką-muziejų, kur bus aptariamas istorinis laikotarpis, aktualizuojama B. Krivicko kūryba, lietuvių diplomatams, dailininkams kilę pasirinkimo dilemos. Istorikė dr. Audronė Veilentienė pakvies į  ekskursiją po senąjį Vytauto Didžiojo universitetą, kuriame mokėsi minimi autoriai. Dviejų dienų konferenciją užbaigs aktorius Dainius Svobonas, kuris skaitys A. Nykos-Niliūno ir B. Krivicko tekstus.

Kviečiame dalyvauti konferencijoje ir pamąstyti ne tik apie A. Nykos-Niliūno, B. Krivicko, bet ir apie visos jų kartos žmonių likimą, tuometinio laikotarpio iššūkius. Arba tiesiog pasimėgauti poetų kūryba, kuri yra šio istorinio laikotarpio meninis atspindys.

Konferencijos programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.