Konferencijoje – apie kokybišką politiką Lietuvoje

1182

Spalio 4 d., penktadienį, 11–15 val. Istorinėje LR Prezidentūroje Kaune (Vilniaus g. 33) vyks konferencija „Kokybiškos politikos suvokimas Lietuvoje“, kurios metu pranešimus skaitys politikos mokslų atstovai, politikai, analitikai ir apžvalgininkai.

Konferenciją atidarys LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Zigmas Lydeka bei VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. Šarūnas Liekis. Tarp konferencijos pranešėjų – politologas prof. Lauras Bielinis, istorikas, politologas, apžvalgininkas prof. Antanas Kulakauskas, tarptautinių santykių specialistas, politologas prof. Mindaugas Jurkynas, politologas, Klaipėdos universiteto rektorius prof. Vaidutis Laurėnas ir kiti.

„Šių metų konferencijoje politikos mokslų atstovai, politikai, analitikai bei apžvalgininkai diskutuos apie politikos kokybę ir procesus Lietuvoje, politikos bei jos valdymo apibrėžimus, bandys atsakyti, kas yra kokybiška politika. Dalyviai taip pat aiškinsis, kodėl visuomenė atsakomybę už tai, kas vyksta politikoje, primeta tik atskiroms institucijoms, partijoms ar netgi asmenims, ir kaip politiką mato žiniasklaida“, – būsimą renginį pristatė prof. Šarūnas Liekis.

Konferencijos pirmoji dalis bus skirta politikos kokybės suvokimo problemoms: pranešėjai kalbės apie ribas tarp politikos ir administravimo, nerinkimines kampanijas Lietuvoje, nacionalinio saugumo aspektą politikos formavimo procese ir t. t. Tuo tarpu antrosios dalies pranešimuose bus aptartos politikos kokybės tyrimų galimybės: empiriniai kokybės matavimai, kokybiškos politikos paieškos šalies žiniasklaidoje, Lietuvos rinkėjo politinis aktyvumas ir kt.

Norintys dalyvauti konferencijoje kviečiami pranešti apie savo dalyvavimą el. paštu i.gajauskaite@pmdf.vdu.lt iki spalio 1 d.

Konferenciją organizuoja Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas.

Konferencijos programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.