Konferencijoje – apie jaunimą globalioje visuomenėje

2556

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, bendradarbiaudamas su Jaunimo tyrėjų tinklu, kviečia į mokslinę-praktinę konferenciją „Jaunimas globalioje visuomenėje: pokyčiai ir iššūkiai“, kuri vyks lapkričio 26 d., 9 val., VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28).

Renginys tiesiogiai transliuojamas internetu: šiuo metu vyksta transliacija iš VDU didžiosios salės, nuo 13 val. ji tęsis mažojoje salėje. Vėliau bus prieinami pranešimų vaizdo įrašai.

Konferencija vyksta sekcijose:

  • I sekcija – VDU III-ieji rūmai (K. Donelaičio g. 52–423)
  • II sekcija – Centriniai rūmai (S. Daukanto g. 28–407)
  • III sekcija – Mažoji salė (S. Daukanto g. 28)
  • IV sekcija – Centriniai rūmai (S. Daukanto g. 28–406)
  • V sekcija – Centriniai rūmai (S. Daukanto g. 28–101)

Konferencijos tikslas – aptarti, su kokiais iššūkiais ir pokyčiais globalizacijos kontekste susiduria jaunimas, bei identifikuoti jų įveikos galimybes kartu su mokslininkais, praktikais bei sprendimus priimančiais asmenimis.

Pranešimus skaitys VDU ir kitų Lietuvos, Suomijos, Estijos, Airijos universitetų, organizacijų atstovai, mokslininkai, specialistai, politikai ir t. t.

Jaunimas nuo 14 iki 29 metų – grupė, kuri pradeda aktyviai veikti ir yra neatsiejama globalios visuomenės dalis, kuriai turi įtakos dauguma globalizacijos procesų. Įgyjant jauno žmogaus statusą, šiuolaikinėje visuomenėje jaunimui tenka susidurti su naujais ir daugialypiais klausimais: kaip tapti savarankiškesniu, kaip atrasti ir išlaikyti savo identitetą, kaip priimti  tinkamiausią sprendimą renkantis savo asmeninį ir profesinį kelią, kaip įvaldyti naująsias technologijas, kad jos taptų ne kliūtimi, o raktu sėkmingai integracijai į plačiąją visuomenę.

Pastaruosius kelerius metus šalyje pradėta skirti daugiau dėmesio iki tol mažai tyrinėtos jaunimo temos aktualizavimui. 2012 m. vyko pirmoji jaunimo tyrėjų tarptautinė konferencija „Ar pažįstu jauną žmogų?“, atskleidusi platų tarpdalykinį jaunimo tyrimų lauką. Lietuvos pirmininkavimo metu, 2013 m. rugsėjo 9–12 d., Vilniuje vyko ES Jaunimo konferencija, kurią vainikavo 21-os jungtinės išvados priėmimas. ES struktūrinio dialogo su jaunimu metu suformuluotos išvados atskleidžia prioritetinę temą – socialinę jaunimo įtrauktį, ypač pabrėžiant nedirbančio, nesimokančio, mokymuose nedalyvaujančio jaunimo (NEETs) įtrauktį.

Taip pat įvardijama, jog viena iš kliūčių sprendžiant jaunimo problemas – sisteminio tarpsektorinio bendradarbiavimo trūkumas.

„Atsižvelgiant į šiuos ir kitus pastebėjimus, akivaizdu, jog būtina tęsti pradėtą diskusiją,  analizuoti kylančias aktualias globalizacijos proceso pasekmes šalies ir Europos jaunimui. Svarbu kelti klausimus, su kokiais iššūkiais ir problemomis susiduria didžiųjų miestų ir regionų jauni žmonės ir kokios įveikos strategijos yra taikomos jų sprendimui. Manome, kad konferencijos metu svarbu aptarti, kaip būtų galima veiksmingai panaudoti tarpžinybinį bendradarbiavimą, siekiant atliepti jaunų žmonių poreikius dėl kylančių pokyčių jų gyvenime“, – paaiškino konferencijos mokslinio komiteto pirmininkė dr. Jorūnė Vyšniauskytė-Rimkienė.

Konferencijos kalbos – lietuvių ir anglų.

Platesnė informacija teikiama konferencijos puslapyje internete.

Konferencijos darbotvarkė (atnaujinta lapkričio 20 d.)

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.