Konferencijoje – apie jaunąją politikų kartą

1378

15-ąjį gimtadienį minintis VDU Akademinis politologų klubas kviečia dalyvauti konferencijoje „Paspausk ranką – taip prasideda dialogas: jaunoji karta politikoje“, kuri vyks balandžio 11 d., penktadienį, 10–16 val., Europos namų konferencijų salėje (Gedimino pr. 16, Vilnius).

Ši konferencija bus skirta dialogo tarp akademinės bendruomenės ir partijų stiprinimui jaunųjų politikų ugdymo srityje. Pirmoje renginio dalyje bus diskutuojama apie politinę lyderystę Lietuvoje ir vadinamąją „lyderystės krizę“. Pranešimus skaitys dr. Visvaldas Legkauskas, prof. Lauras Bielinis ir portalo lrt.lt vyriausiasis redaktorius Vladimiras Laučius. Vėliau į diskusiją įsitrauks jaunieji politiniai lyderiai: Justas Šireika, Aušrinė Armonaitė, Ieva Kačinskaitė-Urbonienė ir Mantas Rimkevičius.

Antroje konferencijos dalyje bus nagrinėjamas jaunimo Europos Parlamente klausimas. Šia tema pasisakys EP Informacijos biuro Lietuvoje atstovas ryšiams su žiniasklaida Robertas Pogorelis, europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir doc. dr. Bernaras Ivanovas. Auditorija bus skatinama diskutuoti apie artėjančius EP rinkimus ir jaunųjų politinių lyderių svarbą EP vykdomos veiklos rėmuose.

Renginį vainikuos Akademinio politologų klubo vykdyto tyrimo „Politikos mokslų studentų įsitraukimas į politinę veiklą“ pristatymas ir diskusija apie politikos mokslus kaip politinės karjeros pradžią, kurioje dalyvaus Seimo nariai Juras Požela ir Petras Auštrevičius, kandidatas į europarlamentarus Gabrielius Landsbergis, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto ir VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto atstovai. Paskutinėje konferencijos dalyje garbūs svečiai kalbės apie tai, kaip politikos mokslai paruošia jaunuosius politikus, kaip jų žinios ir įgūdžiai naudojami partijose vykdant politinę veiklą. Taip pat bus bandoma išsiaiškinti, ar profesionaliam politikui naudingas ir reikalingas politikos mokslų išsilavinimas.

Akademinis politologų klubas yra viena produktyviausių VDU studentų iniciatyvų, aktyviai inicijuojanti veiklas laikinojoje sostinėje ir už miesto ribų. 2013 m. ji buvo apdovanota kaip akademiškiausia Lietuvoje ir geriausia Kaune jaunimo nevyriausybinė organizacija. Klubo dėka suvienytų jaunų žmonių iniciatyvos ir pilietinės veiklos interesai prisideda prie Lietuvos viešosios intelektualinės erdvės plėtojimo, skatina visuomenę diskutuoti aktualiais klausimais.

Renginio puslapis socialiniame tinkle „Facebook“

 Konferencijos programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.