Konferencija – apie Rytų Europą ir vokiečių literatūrą

659

Rugsėjo 21-22 d. VDU vyks tarptautinė konferencija „Rytų Europa ir vokiečių literatūra. Johannesas Bobrowskis ir kiti“, skirta Pabaltijo germanistų ryšių plėtrai su kolegomis iš kaimyninių šalių. Konferenciją organizuoja VDU Užsienio kalbų, literatūros ir vertimo studijų katedra ir Heidelbergo universiteto Vokiečių kaip užsienio filologijos katedra.

Konferencijoje dalyvaus vokiečių filologijos dėstytojai ir mokslininkai iš visų Baltijos šalių – Latvijos, Estijos, Lietuvos, taip pat iš Baltarusijos, Lenkijos, Vokietijos, Šveicarijos, Kaliningrado.

Pirmoji konferencijos diena bus skirta germanistikos vystymosi tendencijų aptarimui ir pasikeitimui nuomonėmis apie glaudesnio bendradarbiavimo perspektyvas, o antrąją dieną dalyviai skaitys pranešimus ir diskutuos apie Tilžėje (dab. Sovetskas) gimusio vokiečių rašytojo Johaneso  Bobrowskio (1917-1965) bei kitų autorių kūrybą.

Šiais metais švenčiamas J. Bobrowskio šimto metų jubiliejus. Jo eilėraščiuose, apsakymuose, romane „Lietuviški fortepijonai“ yra daug lietuviškų motyvų. Šis autorius – tarsi tiltas, jungiantis vokiečių ir lietuvių kultūras. Konferencijos dalyviai aplankys ir J. Bobrowskio muziejų Vilkyškiuose.

Konferencijos rengėjai dalyvauti kviečia visus besidominčius lietuvių ir vokiečių literatūriniais ryšiais, germanistikos vystymosi Baltijos šalyse tendencijomis.

Konferencijos programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.