Knygos pristatyme: R. Dekarto samprotavimų diskusijos

847

Kovo 20 d., 17 val. VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 106 aud.) vyks Renė Dekarto „Samprotavimas apie metodą“ knygos pristatymas.

Įdomu, kas būtų nutikę, jei „Samprotavimas apie metodą“ nebūtų pasirodęs? Kuriam laikui tai būtų nukėlę mokslo pažangą? Samprotavimas apie metodą“, be abejo, pasirodydamas, sugebėjo labai stipriai pakeisti tiek mokslo, tiek filosofijos raidą. Be šio leidinio, apskritai, būtų sunku suprasti modernybę. Kas gi nežino žymiojo „Mąstau, vadinasi, esu“ R. Dekarto teiginio, kuris pasirodė būtent Samprotavimas apie metodą“ kngoje. 

Naujas knygos Samprotavimas apie metodą“ leidimas pasiūlys R. Dekarto gerbėjams ne tik atnaujintą vertimo redakciją, bet ir dvikalbį (prancūzų-lietuvių) tekstą.

Pristatyme dalyvaus prof. Dalius Jonkus (VDU), prof. Gintautas Mažeikis (VDU), Florita Gudeikaitė (AGORA), Tomas Šinkūnas („Jonas ir Jokūbas“ leidykla).

Renginį organizuoja leidykla „Jonas ir Jokūbas“ ir VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakkulteto Filosofijos ir socialinės kritikos katedra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.