Kino vakare – filmas apie aplinkosaugą su L. DiCaprio

1111

Gruodžio 9 d., penktadienį, 15 val., Kauno m. savivaldybėje (Laisvės al. 96, Didžioji salė) VDU Lietuvos Jungtinių Tautų jaunimo asociacija (LUNYA) surengs dokumentinio filmo „Prieš potvynį“ („Before the Flood“) peržiūrą ir diskusiją.

Filme pasakojama apie aktoriaus Leonardo DiCaprio susitikimus su mokslininkais, aktyvistais ir pasaulio lyderiais, kuriuose aptariami klimato kaitos pavojai ir galimi sprendimai.

Po neseniai įvykusios 22-osios Jungtinių Tautų Bendrosios klimato kaitos konvencijos (COP22), kuri vyko Marakeše, Maroke, LUNYA nariai tikina, jog dabar kaip niekada yra svarbu šviesti žmones apie klimato kaitą ir mūsų pasaulio netvarumo pavojus.

Po filmo peržiūros vyks diskusija su ekspertais Rauliu Cazanu ir Florianu Rabitzu.

R. Cazanas yra aplinkosaugininkas ir filmų kūrėjas. Jis kvies aptarti su klimato kaitas susijusius klausimus, tokius kaip maisto vartojimas, energetika, pramonė ir transportas. Diskusijoje taip pat bus skirta laiko dabartinei konfrontacijai JAV tarp kariuomenės ir protestuotojų prieš naftotiekio „Dakota Access“ statybą. Daugiau informacijos apie R. Cazaną

F. Rabitzas kalbės apie geoinžineriją, t. y. plataus masto technologinį įsikišimą į klimato sistemą siekiant užkirsti kelią globaliniam atšilimui. Lektorius įgijo politikos mokslų daktaro laipsnį Briuselio laisvajame universitete. Jis dirba daugiausia aplinkosaugos, technologijų ir energetikos politikos srityse, ypač – tarptautinių institucijų ir globalaus valdymo klausimais. F. Rabitzas yra dėstęs San Paulo universitete, o šiuo metu dirba konsultantu prekybos išmetamaisiais teršalais klausimais. Daugiau informacijos apie F. Rabitzą

Renginio „Facebook“ puslapis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.