Kelionės Marsu – festivalis „Erdvėlaivis žemė“ su VDU

1069

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) tryliktojo nacionalinio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ metu pristatys daugybę nemokamų renginių rugsėjo 9-15 dienomis Kaune, kurie žadins smalsumą ir skatins diskusijas apie įvairių mokslo disciplinų bendradarbiavimą ir socialines bei technologines inovacijas kasdienybėje ir versle.

Lietuvos mokslo premijų laureatų paskaitos visuomenei

Didžiausiame šalies festivalyje, kurio metu susijungia visos mokslo disciplinos, viešas paskaitas ves šių metų Lietuvos mokslo premijos laureatai, VDU mokslininkai: prof. dr. sociologas Artūras Tereškinas ir istorikas prof. habil. dr. Vytautas Levandauskas.

Lietuvos mokslo premijos laureato A. Tereškino paskaitos „Kaip gyventi gerą gyvenimą? Socialinės atskirties tyrimai Lietuvoje“ metu, rugsėjo 15 d. 13 val. Kauno kolegijoje (Pramonės pr. 22A, 407 aud.) VDU sociologas papasakos, kaip tvarkytis gyvenimą kapitalizmo sąlygomis. Profesoriaus teigimu, socialinė atskirtis, skurdas ir gero gyvenimo viltys yra paskatinę ne vieną sociologinę studiją pasaulyje, nes žmonių patirtys kyla iš socialinio neteisingumo, skriaudos ar siekimo gyventi patenkinamą gyvenimą. Aptariant socialinės atskirties sąvoką ir vyraujančias socialinės atskirties tyrimų tradicijas Lietuvoje, A. Tereškinas savo pranešime remsis skirtingų socialinės atskirties grupių (bedarbių, benamių ir įkalintų vyrų) tyrimais bei VDU mokslininkų atlikta apklausa apie socialinę atskirtį Lietuvoje.

Vytauto Levandausko paskaita – ekskursija „Mūro istorijos vingiai Lietuvoje ir Kaune“ vyks rugsėjo 13 d. 13 val. VDU menų galerijoje „101“ (VDU Menų fakultetas, Muitinės g. 7). Ekskursijos metu bus galima apžiūrėti seniausius Kauno viduramžių statinius: Kauno pilį, Perkūno namą, Vytauto Didžiojo bažnyčią, Arkikatedrą baziliką. Kartu su mūro tyrinėtoju, VDU profesoriumi, V. Levandausku pagal mūro požymius bus galima nustatyti kiek laiko jau yra statiniams ir padiskutuoti, kas nulėmė jų ilgaamžiškumą.

VDU diena mokslo festivalyje

Rugsėjo 9-oji – VDU diena mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“. Jos metu universiteto fakultetai įvairiose Kauno vietose pristatys savo programas. Menų fakultete (MF) (Muitinės g. 7) tradiciškai organizuojama Menų laboratorija supažindins su moderniausių technologijų pritaikymu skirtingose meno srityse. Rugsėjo 9 d. nuo 10 val. įvairiose fakulteto erdvėse vyks užsiėmimai skirti fotografijai,mados dizainui, meno kritikai, muzikos industrijai ir virtualiam Kauno miesto istorijos gidui.

VDU Užsienio kalbų institutas (UKI) Humanitarinių mokslų fakultete (HMF) (K. Donelaičio g. 52) nuo 10 val. pristatys įvairių kalbų ir jų kultūrų ypatumus programoje „Žemės kalbos ir kultūros“. Daugiau nei 30 skirtingų užsienio kalbų mokymą vykdantis VDU institutas kartu su studentais iš įvairių šalių diskutuos apie skirtingų kultūrų kūno kalbą, bandys atsakyti į klausimus kaip įveikti tarpkultūrinius skirtumus, taip pat vyks ispanų ir prancūzų kalbų kūrybinės dirbtuvės, o VDU dėstytoja Vitalija Lanza ves diskusiją apie betarpišką itališką bendravimą, „Kalbų ir kultūrų programa labiausiai skirta moksleiviams, kurie galės daugiau sužinoti apie kalbų mokymąsi bei patikrinti savo turimas žiniasedukacinių žaidimų metu“, – teigia VDU UKI direktorė doc. dr. Vilma Bijeikienė.

Tą pačią, rugsėjo 9 d., 11 val., Socialinių mokslų fakultete (SMF) (Jonavos g. 66) socialinio darbo doktorantės Dovilė Jankūnaitė ir Roberta Motiečienė ves kompetencijų ugdymo veiklą moksleiviams, naudojantis 3D žaidimu. Naudodamiesi simuliacinės praktikos edukaciniu žaidimu, bus galimybė „prisiliesti“ prie socialinio darbo su vaikais praktikos, susipažinti su socialinio darbuotojo atliekama veikla, vaidmenimis ir funkcijomis.

Biocheminiai bandymai, virtualios realybės kelionės, pažinties menas ir teismo inscenizacijos

Didelė dalis nacionalinio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ VDU programos Kaune vyks VII-ajame forte (Archyvo g. 61), rugsėjo 9-10 dienomis. Gamtos mokslų fakultetas (GMF) pristatys bakterijų naudą ir daromą žalą organizmui, praktinių užsiėmimų metu išmokys atskirti naudingas ir kenksmingas bakterijas. VDU GMF specialistai susirinkusius kvies žvelgiant per mikroskopą susipažinti su įvairių vabzdžių vystymosi ciklais, platinamomis ligomis ir mokys juos atskirti. Taip pat bus demonstruojami biocheminiai bandymai ir įvairūs praktiniai gyvosios gamtos tyrimai.

VDU Informatikos fakulteto (IF) studentai rugsėjo 9-10 dienoms pristatys programą „Laiko mašina“, kurios metu bus demonstruojami įvairūs virtualios ir papildytos realybės sprendimai ir instaliacijos. „Mintimis valdyti kompiuterius, gestais ir judesiais įsiskverbti į virtualias aplinkas, pasitelkę mobilius įrenginius valdyti mechatroninius maketus bei kartu su robotais pakeliauti po Marsą – visa tai bus galima išbandyti „Laiko mašinos“ programoje“, – teigia VDU IF prodekanė doc. dr. Sigita Pečiulytė.

-= for the love of light =-

Rugsėjo 9 dieną, 11 val. VDU Bendrosios psichologijos katedros dėstytojos  dr. Gabija Jarašiūnaitė ir dr. Kristina Žardeckaitė-Matulaitienė ves viešą paskaitą „Pirmo pasimatymo sėkmė: kaip sukurti teigiamą įspūdį?“. Ar kada nors susimąstėte, kodėl vieniems puikiai sekasi patraukti priešingos lyties atstovo dėmesį, o kitiems, net ir labai stengiantis, nepavyksta? Ar yra kažkas, kas patraukia vien vaikinus ar merginas? Renginio metu planuojama praktiškai patikrinti savęs pristatymo būdo svarbą pirmam įspūdžiui sukurti ir padiskutuoti, kiek ir kokios savybės yra reikšmingos mezgant pažintis. Tą pačią, rugsėjo 9 d., nuo 12 val., VII-ajame forte psichologijos mokslo paslaptis ir meną toliau nagrinės VDU SMF Bendrosios psichologijos katedros dėstytoja dr. Aurelija Stelmokienė, kuri ves viešą paskaitą-diskusiją tema: „Atminties lavinimas: aš galiu tapti atminties sportininku“, kurios metu bus galima išbandyti, kaip veikia skirtingos įsiminimo technikos, įvertinti, kuri jums labiausiai tinka.

Ar manote, kad XXI a. žmogaus teisė į privatumą yra svarbesnė už saugumą, ar siekdama užtikrinti visuomenės saugumą, valstybė gali apriboti asmens teisę į privatumą, kiek privačios informacijos esate pasiryžę paaukoti dėl savo saugumo – šie ir kiti klausimai bus aptariami ir analizuojamai VDU Teisės fakulteto (TF) dėstytojų ir studentų organizuojamo teismo proceso inscenizacijos metu, rugsėjo 10 d. 13 val. VII-ajame forte.

Tradiciškai, paskutinę festivalio dieną, rugsėjo 16 d, Kaune, nuo 12 val. VDU Kauno botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6) vyks edukacinės orientacinės varžybos, o nuo 16 val. – apžvalginė ekskursija skirta tiek moksleiviams, tiek studentams, tie plačiajai visuomenei.

Plačiau apie festivalį

Renginių Kaune programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.