Kaune vyksta antroji Sporto verslo vadybos studijų programos sesija

1155

Sausio 15-19 dienomis Kaune, VDU ir „Žalgirio arenoje“ vyksta „Euroleague Basketball Institute“ ir VDU bendros tarptautinės magistrantūros studijų programos Sporto verslo vadyba (angl. Sports Business MBA by EB Institute) antroji sesija. Pirmoji sesija vyko Ispanijoje, Barselonoje 2017 m. rugsėjį.

„VDU visuomet buvo globaliai orientuotas universitetas, tad mums labai malonu, kad tai pastebėjo ir įvertino „Euroleague Basketball“, aukščiausio lygio Europos krepšinio turnyro organizacija. VDU yra vienas iš lyderiaujančių universitetų Baltijos šalyse tarptautiškumo srityje, o VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas pastaruosius dvejus metus patenka tarp 700 geriausių pasaulio verslo mokyklų“, – teigė VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Pasak VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto prodekano dr. Mantauto Račkausko, atvykę į Kauną studentai turės pirmuosius „gyvus“ atsiskaitymus – kursinių darbų gynimus, o akademinius pranešimus papildys gausus pranešėjų praktikų būrys. Pranešimus pristatys ne tik VDU atstovai doc. dr. S. Staniulienė, doc. dr. Renata Legenzova, doc. dr. Audrius Šimkus, bet ir krepšinio klubo „Žalgiris“ direktorius, padalinių vadovai, rėmėjai, partneriai, Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius. Per savaitę studentai klausys net keturiolikos pranešėjų-praktikų.

„Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas pastebi, kad „Žalgiris“ yra vienas efektyviausiai veiklą valdančių Eurolygos klubų, o „Žalgirio arena“ – viena daugiausiai bilietų parduodančių arenų Eurolygoje, todėl šie efektyvumo rodikliai turėtų būti naudingi analizuojant krepšinio klubo veiklą ir lyginant klubų efektyvumą.

 „Studentams itin įdomu sužinoti realią praktinę informaciją iš realaus sporto klubo, kai ne tik mokomasi teorijos, bet ir sužinoma, kaip ji įgyvendinama praktiškai. „Žalgirio“ vadovas P. Motiejūnas taip pat yra baigęs „Euroleague Basketball Institute“ studijų programą Italijoje, kai ši buvo vykdoma su Ca` Foscari universitetu, todėl jis, puikiai suprasdamas studentų poreikius, noriai prisidėjo prie šios savaitės organizavimo“, – teigė dr. M. Račkauskas.

Per pastarąjį pusmetį VDU dėstytojai ir studentai turėjo nemažai darbo ir įgijo naujos patirties. Pasak Ekonomikos ir vadybos fakulteto atstovų, studijų procesas buvo įtemptas, tačiau labai įdomus. Paskaitas nuotoliniu būdu skaitė septyni dėstytojai – toks studijų formatas nėra įprastas, ypač kai taip dėstoma ne viena paskaita, o vykdoma visa studijų programa.

„Džiugina tai, kad kartu su partneriu „Euroleague Basketball Institute“ studentams galime suteikti išskirtines galimybes prisiliesti prie vidinės sporto virtuvės. Studentai įgyja žinių, kurių negalima rasti jokiame vadovėlyje, tačiau gauta praktinė informacija ir patyrimai puikiai papildo dėstomą teorinę medžiagą. Tikimės, kad pirmoji Sporto verslo vadybos magistrantų laida liks patenkinta mūsų visų pastangomis, gautomis žiniomis ir taps sporto pasaulio lyderiais“, – tikina dr. M. Račkauskas.

Sporto verslo vadyba yra vienintelė Europoje tarptautinė studijų programa, vykdoma kartu su „Euroleague Basketball Institute“ organizacija iš visų žemyno universitetų pasirinko aukštąją mokyklą Lietuvoje, Vytauto Didžiojo universitetą. Programą „Euroleague Basketball Institute“ ir VDU sukūrė siekdami suteikti daugiau galimybių dabartiniams ar būsimiems sporto verslo profesionalams mokytis tiesiogiai iš sporto industrijos ekspertų ir akademinių ekspertų.

„Tokio masto organizacijos, kaip „Euroleague Basketball Institute“, parodytas pasitikėjimas džiugina ir kartu įpareigoja jį pateisinti – tiek ši, tiek kitos VDU programos rengia specialistus, pasižyminčius tarpdisciplininėmis žiniomis ir gebėjimais, analitiniu bei kritiniu mąstymu, gebančius dirbti tarptautinėje rinkoje, o ne siauros specializacijos absolventus, kurie atitiktų tik trumpalaikius šiandienos poreikius.“, – paaiškino VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė, doc. Rita Bendaravičienė.

Trečioji sesija vyks Eurolygos „Final Four“ varžybų metu, 2018 m. gegužės 17-20 dienomis Serbijoje, Belgrade. Studijų programos Sports Business MBA by EB Institute studentai magistro darbus ginsis ir diplomus gaus ketvirtosios sesijos metu, kuri vyks 22-24 dienomis, Kaune, Vytauto Didžiojo universitete.

Apie programą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.