Kaune ir Druskininkuose – VDU studentų ir Zalcburgo profesorių opera

888

Kovo 22-24 dienomis Kaune ir Druskininkuose įvyks V. A. Mocarto operos „Mažosios „Figaro vedybos“ premjera, kurią pristatys Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Muzikos akademijos studentai, padedami vieno garsiausių pasaulyje muzikos universitetų – Zalcburgo Mocarteumo – dėstytojų ir profesorių.

„Figaro vedybos“ – tikrą revoliuciją operos žanre sukėlęs kūrinys, muzikinė komedija, pirmą kartą istorijoje parodžiusi, kad muzika gali kalbėti paprastų žmonių lūpomis, atskleisti jų vidines būsenas. Šis Mocarto darbas pranoko visas ankstesnes operas savo muzikine kalba, tobula vienove tarp teksto ir muzikos.

Kaune operą rengiantiems studentams talkino muzikos eruditai iš Austrijos mieste Zalcburge esančio Mozartu vardu pavadinto universiteto, įkurto prieš du šimtus metų, pagerbiant ten gimusį vieną garsiausių pasaulio kompozitorių. Šiandien tai viena labiausiai gerbiamų muzikos švietimo institucijų, kurioje savo patirtimi ir žiniomis dalijasi muzikos pasaulio korifėjai.

Prie „Mažųjų „Figaro vedybų“ pastatymo dirbo režisierius Michaelas Woodwoodas iš D. Britanijos ir Mocarteumo profesoriai ekspertai: dirigentas profesorius emeritas Josefas Wallnigas, pianistas Wolfgangas Niessneris, pianistė Gaiva Bandzinaitė ir vokalo pedagogas profesorius Andreas Macco.

Bendradarbiavimo idėja gimė po meistriškumo kursų, kuriuos prieš metus Vytauto Didžiojo universitete surengė G. Bandzinaitė ir profesorius dr. Michaelas Malkiewiczius.

„Pastebėjome, kad lietuvių studentai  gražiabalsiai, mokomi teisingai dainuoti, muzikalūs, imlūs, ir daugelis domisi studijomis užsienyje. Labai aukštai vertinu VDU dainavimo pedagogų darbą – tiek dėmesio dainavimo studentams Mocarteume ko gero neskiriama. Žinodami, kaip sunku įstoti į aukštąsias mokyklas svetur – skiriasi vertinimo kriterijai, skoniai, išsilavinimo pobūdis – pasiūlėme dalį Mocarteume dėstomų subtilybių atvežti į Kauną“, – paaiškina G. Bandzinaitė.

Anot Austrijoje dirbančios muzikės, nuspręsta studentams pasiūlyti „Figaro vedybas“, kadangi ši garsi Mocarto opera turi daug veikėjų, galimybių studentams individualiai atskleisti atskiras partijas pasitelkiant muzikines, stilistines priemones. „Manau, tai galėtų pažadinti sąmoningumą, dėmesį detalėms, jų atlikimo kokybei ir tuo pačiu padėtų VDU studentams konkuruoti su kolegomis tarptautinėje rinkoje – pavyzdžiui, konkursuose, perklausose“, – teigia Mocarteumo pedagogė.

VDU Dainavimo katedros vedėjas prof. Tomas Ladiga tikina, jog ryšys su Mocarteumu itin reikšmingas muzikantų rengimui Lietuvoje – jo žodžiais tariant, skirtumas tarp mūsų šalies ir Mocarteumo lygmens yra tarsi tarp LKL ir NBA krepšinio pasaulyje. „Man ir pačiam, jau ne pirmą dešimtmetį dirbančiam muzikui, labai įdomu – čia tikra muzikos filosofija. Tarytum restauratorius atkasa apatinį sluoksnį ir tau tyliai sako – čia yra tikras Mocartas“, – apie bendradarbiavimą su austrų universitetu pasakoja muzikas.

V. A. Mocarto operoje „Mažosios „Figaro vedybos“ dainuos Vytauto Didžiojo universiteto studentai ir absolventai, tarptautinių konkursų laureatai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių.

Operą bus galima išvysti kovo 22 d., 20 val., „SPA Vilnius“ (K. Dineikos g. 1, Druskininkai), kovo 23 d., 15 val., Kauno kultūros centre „Tautos namai“ (Vytauto pr. 79, Kaunas) ir kovo 24 d., 15 val., VDU Muzikos akademijoje (V. Čepinskio g. 5, Kaunas).

Operos meno vadovas ir dirigentas: Josefas Wallnigas (Austrija). Režisierius – Michaelas Woodwoodas (D. Britanija). Pianistė – Kotryna Kaklauskaitė (Lietuva).

Projekto koordinatoriai: Gaiva Bandzinaitė (Austrija), Kotryna Kaklauskaitė (Lietuva). Projekto pedagogai: Josefas Wallnigas (Austrija), Wolfgang Niessner (Austrija), Andreas Macco (Austrija), Audronė Eitmanavičiūtė (Lietuva), Tomas Ladiga (Lietuva), Sabina Martinaitytė (Lietuva).

Projekto partneriai: Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), „Mozarteum“ universitetas Zalcburge, Kauno valstybinis muzikinis teatras, „SPA Vilnius“.

Renginio plakatas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.