Kaune – ES parodos atidarymas ir debatai

Balandžio 25 d., ketvirtadienį, nuo 15 val. Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune (Vilniaus g. 33) vyks Europos Sąjungos programos „Europa Piliečiams“ projekto „Naujųjų valstybių atsiradimas po pirmojo pasaulinio karo: Pamokos visai Europai“ parodos atidarymas ir debatai.

Paroda, skirta naujųjų valstybių atsiradimui Europoje po pirmojo pasaulinio karo pristato Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos nepriklausomo valstybingumo formavimosi aplinkybės ir siekius ją įtvirtinti. Taip pat parodo kitų tautų nesėkmingas pastangas iškovoti nepriklausomybė: baltarusių, ukrainiečių, Krymo totorių bei kitų, kurių valstybingumui sutrukdė bolševikų režimas. Visi 1918-1921 m. procesai regione turėjo didžiulę įtaką Europos vystymui ir jo suvokimas turi didžiulę svarba bendrosios ateities kūrime.

Diskusijoje bus aptariami tautinių bei religinių mažumų reikliai, kurie turėjo įtaka valstybių kūrimosi ir formavimosi procesuose. Dalyviai sieks palyginti koks buvo tautinių mažumų vaidmuo tose įvykiuose, ir kokia buvo pačių naujų valstybių politika mažumų atžvilgių.

Renginys vyks anglų kalba.

Projektas „The Emergence of New States in Eastern Europe after the First World War: Lessons for all of Europe“ yra finansuojamas Europos Sąjungos programos „Europa Piliečiams“. Projekto lideris Varšuvos think-tankas EuropaWise (Lenkija). Partneriai VDU PMDF Česlovo Milošo Cemntras, Latvijos užsienio reikalų institutas, Talino Technologijos universitetas (Estija), Pori miesto savivaldybė (Suomija), bei žurnalas „New Eastern Europe“ (Lenkija).

PROGRAMA

Naujųjų valstybių atsiradimas po pirmojo pasaulinio karo: Pamokos visai Europai. Debatai ir paroda.

Organizatorius: VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Česlovo Milošo centras

15:00 Renginio atidarymas: Ineta Dabašinskienė, VDU prorektorė

15:15-16:15 Kviestinis pranešimas.

Alena Marková, Karolio universitetas, Čekija