Kaune – doc. dr. R. Plungės ir R. Lisek paroda „TECHNO-ILIUZIJA“

145

Rugsėjo 19 d., 18 val., galerijoje „Ars et mundus“ (A. Mapu g. 20, Kaunas) bus atidaroma VDU Šiuolaikinių menų katedros docento dr. Rimanto Plungės (Kaunas, Lietuva) ir Robert Lisek (Katovicai, Lenkija) paroda „TECHNO-ILIUZIJA“. Paroda veiks iki spalio 9 dienos.

Rugsėjo 20-ąją, 16.30 val., galerijoje „Ars et mundus“ vyks diskusija ir kūrybinės dirbtuvės apie ryšius tarp meno ir technologijų. Parodos „TECHNO-ILIUZIJA“ kuratorius prof. dr. Remigijus Venckus diskutuos su medijų menininkais doc. dr. Rimantu Plunge ir  Robert Lisek apie šiuolaikinių technologijų taikymą medijų meno kūryboje.

Renginį pristato „CreArt“ – nuo 2012 metų vykdomas tarptautinis kultūrinio bendradarbiavimo projektas, jungiantis 12 Europos vidutinio dydžio miestų. Jo tikslas – suteikti menininkams galimybę pristatyti savo kūrybą Europoje, skatinti kūrybiškumą, bendradarbiavimą, meno mainus. Projektas siekia įsteigti nuolatinę ir profesionalią mobilumo, mainų ir bendro darbo patirties tarp menininkų, grupių ir organizacijų, kultūros operatorių, švietimo institucijų ir plačiosios visuomenės sistemą, sukuriant meninės kūrybos tinklą. Daugiau informacijos – projekto tinklalapyje.

Dual Exhibition“ – dviejų menininkų dialogas „TECHNO-ILIUZIJA“

Gyvendami technologijomis grįstoje aplinkoje kiekvieną dieną susiduriame ne tik su jų vartojimo metu iškylančiomis problemomis, bet ir su tam tikru mūsų tikrovės pasikeitimu. Tyrinėti nuo technologijų priklausomą tikrovės realumą skatina dauginama ir fragmentuojama informacija apie mus pačius: mūsų darbą, laisvalaikį, rūpesčius ir net apie tai, kaip atrodome. Jau tapo įprasta, jog dirbame spoksodami į kompiuterio ekraną, pramogaujame naršydami internete, įstrigę automobilių spūstyje „ištįsusį“ laiką „užmušinėjame“ stebėdami draugų ir ne visiškai pažįstamų asmenų pranešimus socialiniuose tinkluose. Tad nuolat kintančios technologijos skatina profesionalius menininkus ieškoti ir tarpusavyje derinti įvairias raiškos priemones, naujoviškai realizuoti meno idėjas bei originaliai atskleisti laikotarpio tikrumo ir netikrumo problemas.

Rimantas Plungė (Kaunas, Lietuva), fotografija

VDU Šiuolaikinių menų katedros docento dr. Rimanto Plungės fotografijų meninę kalbą galima vadinti fotografijos technikos tyrimu arba audiovizualinės medijos analize. Kūryba yra pagrįsta aktualiais klausimais, kuriuos menininkas gvildena jau daugybę metų. Jam yra aktuali iš medijų ekologijos ir aplinkos psichologijos diskursų išplaukianti problematika. Išradingai ieškodamas bei plėtodamas savąjį braižą R. Plungė ne tik taiko, bet ir tuo pačiu metu analizuoja skirtingas atvaizdų kūrimo priemones, jas darniai jungia tarpusavyje. Ieškodamas netikėto, neįprasto vizualinio efekto menininkas suvienija skirtingą laikmetį reprezentuojančias vaizdų kūrimo bei reprodukavimo priemones.

Robert Lisek  (Katovicai, Lenkija), videoinstaliacija

Robert Lisek yra eksperimentinio medijų meno atstovas. Jo kūrybos centre – šiuolaikinių technologijų meninis tyrimas. Tarpusavyje puikiai dera tiek menininko, tiek mokslininko interesai. Jo kūrybos pagrindinis instrumentas – savigeneruojančios technologijos (angl. self-generating technologies). Tad R. Lisek menas tarsi atsigręžia į tai, ką vadiname kodavimu ir dekodavimu, kuria vizualines asociacijas su genetika ir genetinio kodo iškraipymu. Dėmesį sukausto dirbtinis intelektas. Vienu metu jį galime suvokti ir kaip prižiūrimą, ir kaip ryžtingai savarankišką „subjektą“. R. Lisek mums demonstruoja konceptualų medijų meną, kur klaidos generavimas ir iš jos gimstančios naujos bei netikėtos struktūros gali būti laikomos jo kūrybos privalumu. 

Diskusija ir kūrybines dirbtuvės

Rugsėjo 20 d., 16.30 val., galerijoje „Ars et mundus“ (A. Mapu g. 20, Kaunas) vyks diskusija ir kūrybinės dirbtuvės apie ryšius tarp meno ir technologijų. Parodos „TECHNO-ILIUZIJA“ kuratorius prof. dr. Remigijus Venckus diskutuos su medijų menininkais doc. dr. Rimantu Plunge ir  Robert Lisek apie šiuolaikinių technologijų taikymą medijų meno kūryboje. Diskusijoje bus analizuojami ir parodos autorių kūriniai, aptariama kūrybos raiška ir plėtojamos temos. Kūrėjai dalinsis patirtimi ir atskleis savo individualų požiūrį į kūrybą, technologijų ir meno santykį. Diskusiją vaikinuos R. Lisek kūrybinės dirbtuvės, kuriose menininkas pademonstruos, kaip kuria vaizdo projekcijas, realizuodamas menines idėjas integruoja informacinių technologijų inovacijas bei taiko dirbtinį intelektą.

„Diskusija ir dirbtuvės atliepia sudėtingą šiuolaikinių medijų meno kūrybos ir medijų kultūros diskursą. Taikant naująsias technologijas kinta ne tik meno kalba, bet ir temos, visuomenės reakcijos į technologijas ir jų teikiamą estetinį pasigėrėjimą. Problematika yra tokia sudėtinga, kad apie ją būtina kiek įmanoma daugiau kalbėti, ieškoti bendrų vardiklių, suvokti naujojo meno sąryšius net su šiuolaikinės socialinės aplinkos kaita“, – renginį pristato parodos „TECHNO-ILIUZIJA“ kuratorius prof. dr. Remigijus Venckus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.