„Kaunas 2022“ renginyje – diskusija apie dizaino miestus

705

Kovo 21 d., trečiadienį, 17.30 val., VDU Leonido Donskio bibliotekoje (V. Putvinskio g. 23) vyks diskusija „Ką reiškia būti dizaino miestu ir ar turime šansų vadintis dizaino šalimi?“. Renginiu pradedama projekto „Kaunas 2022“ programa „Dizainas laimei“.

Programos startą žymi ne tik diskusija, bet ir kovo 20 d. minima tarptautinė Laimės diena, kurią kviečiami švęsti visi miestiečiai.

Nors dizainas yra viena populiariausių ir magiškiausių sąvokų, vis dėlto, jo reikšmė ir svarba mūsų gyvenimuose nėra tokia akivaizdi, kaip galėtume numanyti. Ne visada galime ir tiksliai atsakyti į klausimą, kas yra dizainas. Nes tai ne vien stilius, madingi drabužiai, baldai, interjerai ar pakuotės. Dizainas šiandien yra mąstymo ir veikimo būdas – būdas spręsti įvairiaplanes problemas nuo verslo iki socialinių, nuo daikto iki proceso. Dizainas yra didžiulė jėga, nes jis paremtas empatija ir gebėjimu įsijausti į kito situaciją. Jis svarbus, nes daro įtaką žmonių santykiams, formuoja mūsų santykį su daiktine aplinka. Dizainas yra kultūra, kurios puoselėjimu, sklaida ir auginimu siekiame rūpintis projekto „Kaunas 2022“ rėmuose. Siekiame tapti gerų pokyčių dizaino kultūros lauke katalizatoriais ir provokatoriais. Dizaino programos starto proga prie vieno stalo sukviesime skirtingus dizaino lauko žaidėjus karštai diskusijai apie dizaino situaciją, galimybes ir perspektyvas Kaune ir Lietuvoje. Klausime, ką reiškia būti dizaino miestu ir ar turime šansų vadintis dizaino šalimi.

Diskusijoje dalyvauja:

– Audronė Drungilaitė – „Lietuvos dizaino forumo“ vykdančioji direktorė;
– Algirdas Orantas – Lietuvos grafinio dizaino asociacijos (LGDA) valdybos narys, dizaino agentūrų „étiquette“ ir „critical“ partneris;
– Gintaras Balčytis – architektas, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas;
– Gediminas Banaitis – Kauno m. savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas;
– Marius Dirgėla – „Lietuvos dizaino forumo“ steigėjas, Lietuvos architektų sąjungos kūrybos direktorius;
– Saulius Juozas Jarašius – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Dizaino katedros vedėjas;
– Lorenzo Piazzi – „DesignLibrary Kaunas“ tinklo atstovas;
– Fionn Dobbin – „Age5“ kūrybos direktorius ir partneris.

Organizatorius – „Kaunas 2022 – Šiuolaikinė sostinė“. Diskusijos partneris – Vytauto Didžiojo universitetas.

Renginio puslapis socialiniame tinkle „Facebook“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.