Kaip užtikrinti saugius ir efektyvius vaistus?

342

Kovo 8 d., trečiadienį, 15 val. VDU daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 210 aud.) vyks Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos patarėjo Gedimino Pociaus vieša paskaita: „Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos vaidmuo vaistų saugumo užtikrinime“.

Farmacinė pramonė siekia to paties kaip ir kitos pramonės šakos – pelno. Rinkoje joms galioja bendros taisyklės. Vis pasirodo konkuruojančios prekės. Tačiau vaistų pramonė kartu yra ir vyriausybinis produktas.

Vaistų politikoje vaisto saugumui taikomi įvairūs garantai – tyrimai iki pasirodys rinkoje, registracija, teisinga reklama, farmakologinis budrumas ir pan. Pagal Europos Sąjungos direktyvą vaisto saugumo užtikrinimui taikomos geros  praktikos: laboratorinė, klinikinė, gamybos,  kokybės laboratorijos ir   platinimo. Kaip sekasi praktiškai užtikrinti, kad Lietuvos rinkoje būtų tik saugūs ir efektyvūs vaistai, su kokiomis problemomis susiduriama praktinėje kontrolėje, atskleis VDU  viešojo administravimo absolventas Gediminas Pocius.

Paskaitą organizuoja  Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Viešojo administravimo katedra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.