Kaip tauta atsimena savo herojus: tarp idealizavimo ir skandalo?

1112

Lapkričio 2 d., ketvirtadienį, 17.30 val. VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 106 aud.) vyks diskusija tema: „Kaip tauta atsimena savo herojus: tarp idealizavimo ir skandalo?“.

„Pigus skandalizmas. Taip galima apibūdinti Rūtos Vanagaitės paviešintus bei pokario rezistencijos didvyrį Adolfą Ramanauską-Vanagą kompromituojančius „faktus“. Menkai pagrįsti rašytojos teiginiai susilaukė greito ir stipraus atsako, parodžiusio, jog, viena vertus, Lietuvoje yra išsilavinusių, objektyvius faktus nuo realybę iškraipančių detalių skiriančių žmonių.

Kita vertus, į akis krinta dalies nuomonės lyderių bei kolektyvinės „skaistybės“ gynėjų agresyvumas. Kodėl abejotini teiginiai susilaukė tokio dėmesio? Ar į skandalingos rašytojos pasisakymus sureaguota adekvačiai? Kaip reaguoja iš tiesų laisva ir brandi visuomenė? Ar turėtume vengti nepatogių temų/nuomonių net ir sakralinę reikšmę turinčiais klausimais? Galbūt R. Vanagaitės lūpomis pasklido ne alternatyvi „nuomonė“, o elementarus šmeižtas? Ar gebame atskirti netradicinę nuomonę ir antivalstybinę veiklą?“, – teigia diskusijos organizatoriai.

Į keliamus klausimus atsakyti bandys ir įžvalgomis dalinsis:

Dokt. Simonas Jazavita;

Dr. Andrius Švarplys.

Renginį organizuojantis diskusijų klubas „Vox“ siekia inicijuoti pokalbius svarbiausiais Lietuvos politinio, visuomeninio, kultūrinio gyvenimo klausimais Vytauto Didžiojo Universiteto akademinėje erdvėje. Leidžiant susidurti skirtingiems, vienas kitam prieštaraujantiems požiūriams, puoselėjama laisva, gyvos akademinės diskusijos kultūra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.