K. Navako Literatūros seminare – apie lietuvių prozą tarp Žemaitės ir Černiauskaitės

1285

Balandžio 20 d., trečiadienį, 17 val. Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultete (K. Donelaičio g. 52–422) vyks Lietuvos nacionalinės premijos laureato, poeto, eseisto, recenzento, žurnalisto, aktyvus Kauno kultūrinio gyvenimo dalyvio Kęstučio Navako Literatūros seminaras „Lietuvių proza tarp Žemaitės ir Černiauskaitės: Regimantas Tamošaitis ir Laura Sintija Černiauskaitė“.

Nuo vasario 9 d. iki gegužės 18 d. vykstantis aštuonių paskaitų Kęstučio Navako Literatūros seminaras po ilgos pertraukos tęsia tarpukario Vytauto Didžiojo universiteto tradicijas. „Iki šiol sklando legendos apie rašytojo Balio Sruogos teatro seminarus VDU, apie literatūros klasikų Vaižganto, Vinco Krėvės, Vinco Mykolaičio-Putino paskaitas. Tikiuosi, kad šiuo seminaru bus sugrąžinama tradicija į akademinę veiklą įtraukti iškiliausius, įdomiausius menininkus“, – teigė VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Lietuvių literatūros katedros vedėja doc. dr. Dalia Kuizinienė. 

K. Navakas VDU bendruomenės narius ir visus neabejingus knygai ir kultūrai kviečia diskusijai apie šiuolaikinės literatūros tendencijas ir meną. Pokalbiuose  dalyvauja rašytojai, menininkai, susitikimai tampa literatūrine ar intelektualine  provokacija, kuri galbūt sukels naujus sumanymus ar paskatins naujus kultūrinius veiksmus ar žaidimus. Po pokalbių vyksta su aptariama tema susijusių filmų peržiūros.

Vyksiančiuose seminaruose yra numatomos šios temos:

Gegužės 4 d. – Ar literatūra išverčiama? Diskusija su Lietuvos vertėjų sąjungos pirmininke J. Mikutyte.
Gegužės 18 d. – Seminaras baigėsi: švęskime! (Intelektualūs netikėtumai). 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.