JT vadovui Ban Ki-moonui – VDU garbės daktaro vardas

7340 19

Lapkričio 17 d. VDU didžiojoje salėje vyko iškilmės, kurių metu garbės daktaro vardo regalijos buvo įteiktos Jungtinių Tautų Generaliniam Sekretoriui Jo Ekscelencijai Ban Ki-moonui. Vienas svarbiausių pareigų pasaulyje užimantis diplomatas šia proga skaitė ir viešą paskaitą.

„Man didelė garbė lankytis šiame prestižiniame universitete ir priimti garbės daktaro laipsnį Jungtinių Tautų vardu. Tikiu, kad ši gyvybinga akademinė bendruomenė ir toliau prisidės prie mūsų bendrų tikslų siekimo visame pasaulyje – taikos, vystymo ir žmogaus teisių“, – Vytauto Didžiojo universiteto svečių knygoje rašė Ban Ki-moonas.

Jungtinių Tautų Generaliniam Sekretoriui VDU garbės daktaro vardas suteiktas už nuolatinį siekį konsoliduoti tarptautinės bendruomenės pastangas sprendžiant pasaulinius iššūkius, viešosios diplomatijos idealų sklaidą ir nuolatines pastangas bei iniciatyvas taikai ir saugumui pasaulyje užtikrinti.

Savo paskaitoje iškilmių metu JT vadovas negailėjo gražių žodžių Lietuvai, prisiminė jai tekusius istorinius iššūkius ir net citavo kunigaikščio Gedimino laišką. „Beveik prieš 700 metų Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas labai svarbiame laiške rašė: „Mes atveriame savo karalystę kiekvienam žmogui – riteriams, valstiečiams, batsiuviams, visiems darbininkams“. Tai buvo ne tik kvietimas, bet ir ankstyva tolerancijos išraiška. Tolerancija išliko viena iš jūsų šalies svarbiausių savybių. Jūs atlaikėte okupaciją, karą, persekiojimus ir Holokausto baisybes. Pasaulis mato tokią Lietuvą, kuri pasiima iš istorijos tai, kas geriausia, ir laiko žmogaus teises bei teisėtumą svarbiausiais savo prioritetais“, – sakė Ban Ki-moonas.

Iškilus svečias didžiąją dalį savo kalbos skyrė problemoms, su kuriomis kovoja jo vadovaujama organizacija – pasauliniams iššūkiams ekonomikos, technologijų, aplinkosaugos ir politikos srityse, tarp jų ir krizei Sirijoje bei neseniai Filipinus nusiaubusiam taifūnui. Kreipdamasis į susirinkusiuosius universitete, JT Generalinis Sekretorius pabrėžė, kad pasaulio ateitis priklauso nuo jaunų žmonių.

„Norint sukurti taikos ir tolerancijos kultūrą, mums reikalingi jauni žmonės – tokie, kaip čia susirinkę studentai. Turime suteikti jiems tinkamas socialines, ekonomines ir politines sąlygas. Tautos turi susiburti viena su kita, negalime gyventi atskirtyje. Mūsų visų problemos yra tos pačios, esame maža pasaulinė šeima, todėl visi turime praplėsti savo globalinį akiratį, domėtis ne tik tuo, kas vyksta mūsų šalyje. Milijardams žmonių reikalinga jūsų pagalba“, – pabrėžė Ban Ki-moonas.

Šis diplomato vizitas – istorinis: tai pirmas kartas Lietuvos narystės JT istorijoje, kai mūsų šalyje lankėsi šios organizacijos generalinis sekretorius.

*****

Lapkričio 13 d. Vytauto Didžiojo universiteto Senatas VDU garbės daktaro vardus suteikė ir Lenkijos Respublikos Prezidentui, istorikui Bronislawui Mariai Karolui Komorowskiui, Didžiosios Britanijos žurnalistui, savaitraščio „The Economist“ redaktoriui Edwardui Lucasui, Lietuvos diplomatui, teisininkui Vygaudui Ušackui bei filosofijos profesoriui Kęstučiui Skrupskeliui. Šiems VDU garbės daktarams regalijos bus įteikiamos Vytauto Didžiojo universiteto atkūrimo 25-mečio renginių metu.

Kviečiame žiūrėti Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) parengtą iškilmių vaizdo įrašą bei Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) ir Evaldo Virkečio fotoreportažą.

Komentarai

...

Laba diena. O toje viešoje paskaitoje gali dalyvauti ir eiliniai studentai?

VDU Viešosios komunikacijos tarnyba

Taip, gali – labai kviečiame dalyvauti visus susidomėjusius.

labai

laukiu sios paskaitos :)

info

Kur konkrečiai vyks šis renginys?

VDU Viešosios komunikacijos tarnyba

VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28, Kaunas).

Monika

Kodėl tiesioginė transliacija be garso?

sk

kur garsas?

Anonimas

Gal žinote kodėl neveikia garsas?

Marius

Kur garsas?

Aušrinė

Laba diena, transliacijai trūksta garso - gal įmanoma būtų ką nors padaryti?

Vytautas

dabar vietoje garso atsirado cypimas :)

xxx

bent garsa sutvarkykit

Viešosios komunikacijos tarnyba

Laba diena, techninius nesklandumus dėl garso sutvarkėme :)

Viktorija

O ar bus kur nors patalpintas įrašas ar kokios nuotraukos iš renginio?

Viešosios komunikacijos tarnyba

Laba diena, taip, renginio vaizdo įrašas ir fotoreportažas bus skelbiami vdu.lt.

Elvina

Labai ačiū už galimybę tiesiogiai stebėti garbės daktaro vardo titulo suteikimo Jungtinių Tautų Generaliniam Sekretoriui ritualą. Puiki ir didi šventė mūsų universitete.

Darius

Kažkaip pastebėjau, kad Lietuvoje tampa populiaru užsieniečiams dalinti į kairę ir dešinę garbės daktaro regalijas. KTU Branson'ui davė, VDU dabar keleriems net duoda. na nežinau, nemanau, kad tai vienareikšmiškai yra teigiamas dalykas. Taip, universitetui tai didelė reklama, matomai dėl to tai ir daroma, tačiau iš kitos pusės universiteto garbės daktaro titulo vertė tik menkėja.

Jonas

Dariau, savo išsilavinimo skurdumu nestebinkite, visų, lygindamas Branson'ą su Jungtinių Tautų Generaliniu sekretorium.

Darius

Gerb. Jonai, iš tikro tai nesitikėjau, kad VDU tinklalapyje susilauksiu tokio įžeidaus ir DELFIO lygiui prilygstančio komentaro mano atžvilgiu, kai mano manymu VDU tinklalapyje lankosi aukštos moralinės, intelektinės ir viešai diskusijai pasiruošusios asmenybės. Labai apgailestauju, kad mano trumpas komentaras buvo šitaip suprastas, galbūt ne taip pateikiau mintis, tačiau: 1 Aš nelyginau JT sekretoriaus su Branson'u. Aš apie daktaro garbės regalijų įteikimą apskritai kalbėjau. Galbūt KTU bendruomenė turėtų Jums, Gerb. Jonai, ir įžeidesnių komentarų, kad esat nepatenkintas Branson'u. Nors kuo jau Branson'as blogesnis už JT sekretorių ar atvirkščiai? Bet čia nesiplėsiu diskusijai, kurios ir nebus. 2 Mesteldamas komentarą dėl mano "išsilavinimo skurdumo" nepateikėt nei vieno argumento, nei vienos minties, nei vieno FAKTO, kuris šį, drįsčiau teigti, LABAI DRĄSŲ pasakymą padarytų tvirtu ir svariu argumentu. Tai tik dar labiau parodo DELFIO lygio diskusiją, kurios kaip jau ir minėjau čia net nebus, jos netgi nėra....tik įžeidinėjimai nepažįstamam žmogui, kuris garsiai išsakė savo mintis, KITOKIAS MINTIS, tad kyla klausimas ar tikrai jau esame tokie liberalus? Atvirai mąstau ar esam pasiruošę diskutuoti ir kvescionuoti bet kokį klausimą ir "nenuginčijąmą faktą"? Ar vis dar esam tamsuoliai, dogmų ir tabų valdomi posovietiniai individai? Turbūt ne. Tikiu, kad tai buvo blogos nuotaikos ir atsakomybės nebuvimo (juk už internetinių komentarų turinį praktiškai nėra atsakomybės) išprovokuotas pasisakymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.